در سال‌های اخیر بسیاری از افراد برای شستشوی ظروف کثیف از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند. این وسیله تا زمانی می‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد که مشکلی در خارج کردن آب کثیف از داخل ماشین ظرفشویی وجود نداشته باشد. گاهی اوقات به دلایل مختلفی گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی باعث خارج نشدن آب کثیف و باقی ماندن آب داخل ماشین ظرفشویی می‌شود.

اینجاست که شما باید هر چه سریع‌تر به فکر راه‌حلی برای رفع علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی باشید. ما در این مطلب شما را با مهم‌ترین دلایل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی آشنا می‌کنیم و تعدادی از بهترین راه‌حل‌های خانگی برای رفع این مشکل را بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

بنر لوله بازکنی فوریعلت‌های رایج گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر بتوانید به درستی علت گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را تشخیص دهید، آن وقت انتخاب یک روش مناسب برای رفع این مشکل کار سختی نیست. برخی از رایج‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی شود؛ عبارت است از:

انسداد لوله به وسیله یک جسم خارجی

گرفتگی لوله ماشین ظرفشویی به وسیله اجسام خارجییکی از کارهایی که می‌تواند باعث جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شود تمیز کردن صحیح ظرف‌ها قبل از قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرفشویی است. متأسفانه بسیاری از فرد در این کار ساده سهل انگاری می‌کنند و باعث گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی می‌شوند.

 باقی‌مانده غذا، درب بطری‌ها و دستمال کاغذی تعدادی از مواردی هستند که به راحتی می‌توانند باعث گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شوند. فراموش نکنید که باز کردن لوله فاضلاب ظرفشویی می‌تواند با دردسرهای زیادی همراه باشد؛ پس قبل از قرار دادن ظرف‌های کثیف در داخل ماشین ظرفشویی حتماً آن‌ها را با دقت تمیز کنید.

گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی به دلیل تجمع رسوبات

گرفتگی لوله ماشین ظرفشویی توسط رسوباتگرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی نیز مانند گرفتگی سایر لوله‌های فاضلاب ممکن است به دلیل تجمع رسوبات به وجود بیاید. جمع شدن رسوب در لوله‌های فاضلاب آشپزخانه امری اجتناب‌ناپذیر است زیرا همیشه مواد شوینده، آب، چربی و مواردی از این قبیل وارد لوله‌های فاضلاب می‌شوند. این مواد در طولانی‌مدت باعث ایجاد رسوب در داخل لوله‌ها خواهند شد که این رسوبات می‌توانند علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی باشند.

مشکلات لوله‌کشی خانه

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی نقش اساسی داشته باشد وجود مشکلاتی در لوله‌کشی ساختمان است. در سیستم لوله‌کشی ساختمان‌های قدیمی معمولاً مشکلاتی وجود دارد. گاهی اوقات قدیمی بودن لوله‌ها نیز می‌تواند عامل مهمی در گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی محسوب شود. با این حال دو مورد اول یعنی انسداد لوله‌ها به وسیله جسم خارجی و تجمع رسوبات بیشترین نقش را در گرفتگی لوله‌ها دارند.

پیچ‌خوردگی لوله

لوله کشی غیر اصولی و گرفتگی لوله هاهمیشه دلیل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی یک عامل خارجی نیست. گاهی اوقات پیچ‌خوردگی لوله ماشین ظرفشویی مانع از خروج آب کثیف از داخل ماشین ظرفشویی می‌شود؛ پس قبل از هر گونه اقدامی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی حتماً چک کنید که لوله ماشین ظرفشویی به درستی در جای خود قرار گرفته باشد. این دلیل ساده عامل اصلی خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی در بیشتر خانه‌های مسکونی است.

روش‌های باز کردن چاه ماشین ظرفشویی

حالا که با مهم‌ترین دلایل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی آشنا شدید؛ وقت آن رسیده که به معرفی برخی از کاربردی‌ترین روش‌های خانگی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی بپردازیم. البته بهتر است بدانید که این راه‌حل‌های خانگی ممکن است همیشه کارآمد نباشند و نتوانند باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شوند. در چنین مواقعی بهتر است هر چه زودتر با لوله بازکنی فوری تماس بگیرید تا مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی توسط افراد ماهر و با تجربه در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با آب گرم

آب جوش برای تمیز کردن لوله فاضلابیک روش ساده و کم دردسر برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی استفاده از آب گرم است. برای این کار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی خاموش است.
 • یک وسیله مناسب زیر لوله ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • لوله ماشین ظرفشویی را به آرامی باز کنید تا آب باقی‌مانده خارج شود.
 • مقداری آب گرم را به کمک یک کتری کوچک داخل لوله فاضلاب بریزید.
 • این کار را چند بار در فاصله‌های زمانی کوتاه تکرار کنید.

اگر علت گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شما تجمع مقدار کمی چربی و مواد غذایی در داخل لوله باشد، این روش ساده در بیشتر مواقع جواب می‌دهد.

ترکیب سرکه و آب گرم برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن و گرفتگی لوله فاضلاب

گاهی اوقات آب گرم به تنهایی نمی‌تواند به شما در رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی کمک کند. در چنین مواقعی استفاده از ترکیب سرکه و آب گرم ممکن است گرفتگی چاه ظرفشویی را برطرف کند؛ پس این روش را نیز امتحان کنید.

 • به اندازه مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید.
 • یک ظرف مناسب زیر لوله ماشین ظرفشویی قرار داده و لوله را به آرامی باز کنید.
 • ترکیب آب و سرکه را به داخل لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی بریزید.
 • این مراحل را چندین مرتبه تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

ترکیب سرکه و آب گرم می‌تواند عامل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را کمی نرم‌تر کند تا از لوله خارج شود. با این حال این روش نیز صد در صد علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی را برطرف نخواهد کرد. اگر با انجام این روش هم نتوانید به نتیجه مطلوب برسید باید راه‌حل بعدی را امتحان کنید.

استفاده از یک سیم فلزی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

خارج کردن شی از لوله با دستگاه بدون کثیف کاریاین روش نیز در برخی موارد می‌تواند گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را برطرف کند؛ به شرط آنکه دلیل گرفتگی لوله فاضلاب گیر کردن یک جسم خارجی کوچک یا مقدار کمی باقی‌مانده مواد غذایی باشد. در غیر این صورت انجام این روش نیز به حل مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شما کمکی نخواهد کرد.

 • یک سیم فلزی بلند تهیه کنید.
 • لوله ماشین ظرفشویی را از دستگاه جدا کنید.
 • یک ظرف کوچک زیر لوله قرار دهید تا خارج شدن آب باعث کثیفی آشپزخانه نشود.
 • سیم را داخل لوله فاضلاب فرو کنید.
 • زمانی که سیم با عامل گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی برخورد کرد، آن را بچرخانید.
 • این عمل را چندین بار تکرار کنید.

ترکیب سرکه و جوش‌شیرین برای رفع علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی

ترکیب جوش‌شیرین و سرکه یک ترکیب شیمیایی نسبتاً قوی است. احتمالاً بسیاری از شما بارها از این ترکیب برای نظافت بخش‌های مختلف خانه استفاده کرده‌اید. سرکه و جوش‌شیرین می‌تواند لک‌های مقاوم را نیز در عرض چند ثانیه از بین ببرد؛ پس در مورد کارایی آن نمی‌توان شک کرد. با این حال نباید در استفاده از ترکیب سرکه و جوش‌شیرین زیاده‌روی کنید زیرا ممکن است باعث آسیب دیدن لوله ماشین ظرفشویی شود. اگر هیچ کدام از روش‌های قبلی نتوانست گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را برطرف کند؛ مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • لوله ماشین ظرفشویی را باز کنید.
 • سر لوله را پایین بگیرید تا آب‌های باقی‌مانده از لوله خارج شود.
 • یک قاشق جوش‌شیرین را با یک فنجان سرکه مخلوط کنید.
 • محلول به دست آمده را به آرامی داخل لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی بریزید.
 • چند دقیقه صبر کنید سپس مقداری آب گرم را به داخل لوله بریزید.

با انجام این کار مراحل عامل خارجی یا رسوباتی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شده‌اند در ترکیب جوش‌شیرین و سرکه حل می‌شوند و از بین می‌روند.

استفاده از فنر دستی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

فنر دستی برای باز کردن چاه ماشین ظرفشویییکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند به شما در رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی کمک کند، استفاده از فنر دستی است. فنر دستی یک لوله فلزی مارپیچی شکل است که یک دسته بلند دارد. شما می‌توانید این وسیله را از همه ابزارفروشی‌ها تهیه کنید. اگر هیچ کدام از روش‌های بالا مانند استفاده از آب گرم، ترکیب سرکه و جوش‌شیرین و… نتوانست گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را برطرف کند، شما چاره‌ای به جز استفاده از فنر دستی برای رفع علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی نخواهید داشت. مراحل رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با استفاده از فنر دستی به شرح زیر است.

 • فنر دستی را وارد لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی کنید.
 • فنر را در جهت عقربه‌های ساعت یا برخلاف آن بچرخانید.
 • این کار را چندین بار تکرار کنید تا عامل گرفتگی لوله خرد شده و از بین برود.

نکات مهم برای استفاده از فنر دستی:

 • فنر دستی سایزهای مختلفی دارد پس حتماً در هنگام خرید به سایز آن توجه کنید.
 • استفاده از فنر دستی‌ بزرگ ممکن است باعث آسیب دیدن لوله شود و فنر دستی کوچک نیز در رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی مؤثر نخواهد بود.
 • فنر دستی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با اجسام خارجی شاید مناسب باشد ولی نمی‌تواند رسوبات لوله را از بین ببرد.
 • در استفاده از فنر دستی محتاط باشید تا آسیبی به خودتان یا لوله‌های فاضلاب وارد نشود.

اگر این روش هم نتوانست مشکل لوله‌های فاضلاب را حل کند؛ دیگر وقت آن است که با بهترین لوله بازکنی شمال تهران تماس بگیرید تا آن‌ها به شما در رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی کمک کنند.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با تلمبه لوله‌بازکن

استفاده از تلمبه لوله بازکنی هم شاید بتواند مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را برطرف کند. این تلمبه‌ها ابعاد و اشکال مختلفی دارند. هر کدام از انواع مختلف تلمبه‌ها در موارد خاصی کاربرد دارند. شما می‌توانید این تلمبه‌ها را از فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید.

 استفاده از این وسیله بسیار آسان است. فقط باید تلمبه را روی لوله‌ای که دچار گرفتگی شده قرار دهید و چندین باز آن را بالا و پایین کنید تا گرفتگی لوله برطرف شوند. توجه داشته باشید که تلمبه نمی‌تواند گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را به صورت دائمی برطرف کند. با این حال امتحان کردن این روش در مواقع اضطراری می‌تواند راه‌حل خوبی برای رفع مشکل به صورت موقتی باشد.

اسید رقیق؛ برطرف‌کننده علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی

محلول‌های لوله بازکنی در بسیاری از فروشگاه‌ها وجود دارند. شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را از بین ببرید. فراموش نکنید که از این اسیدها دقیقاً مطابق با دستورالعملی که بر روی محصول درج شده است استفاده کنید.

 استفاده بیش از حد از اسیدهای لوله بازکنی نیز ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی در لوله‌های فاضلاب شود؛ پس اگر بعد از یکی دو بار استفاده از اسیدهای لوله بازکنی به نتیجه دلخواهتان نرسیدید با لوله بازکنی ولیعصر تماس بگیرید. افراد آموزش‌دیده و با تجربه در زمینه رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با استفاده از فنرهای برقی و سایر تجهیزات پیشرفته مشکل لوله‌های فاضلاب منزل شما را برطرف خواهند کرد.

تیم تخصصی لوله بازکنی فوری در خدمت شما

لوله بازکنی بدون کثیف کاریتمام راه‌حل‌های که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم شاید در رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی مؤثر باشند و بتوانند علت گرفتگی چاه ماشین ظرفشویی را برطرف کنند. با این حال باید در نظر داشته باشید که این راه‌حل‌ها موقتی هستند و ممکن است دوباره مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی برای شما به وجود بیاید.

همچنین راه‌حل‌های خانگی همیشه آسان و بدون هزینه نیستند. برای مثال شما باید وسایل مختلفی مانند تلمبه یا فنر دستی بخرید تا شاید خودتان بتوانید گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را برطرف کنید. علاوه بر این امکان کثیف کاری نیز وجود دارد. اگر به دنبال راه‌حل بی‌دردسرتری برای رفع دائمی گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی هستید؛ بهتر است از یک تیم لوله بازکنی حرفه‌ای کمک بگیرید.

 تیم تخصصی لوله بازکنی فوری با سال‌ها تجربه در زمینه باز کردن لوله‌های فاضلاب و رفع گرفتگی چاه فاضلاب ماشین ظرفشویی می‌تواند بهترین انتخاب برای رفع چنین مشکلاتی باشد. کافیست با ما تماس بگیرید تا از خدمات لوله بازکنی ما بهره‌مند شوید. قیمت مناسب و تضمین کیفیت خدمات دو اصل مهم شرکت لوله بازکنی فوری است. ما با استفاده از ابزارآلات پیشرفته و افراد ماهر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی منزل شما را در زمانی کوتاه برطرف خواهیم کرد. تمام خدمات ارائه شده توسط لوله بازکنی فوری بدون کثیف کاری انجام خواهد شد؛ پس از این بابت نباید هیچ‌گونه نگرانی خاصی داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *