توالت فرنگی یکی از وسایل بهداشتی مهم در منازل، محل کار و سایر اماکن عمومی است. با گذشت زمان و افزایش استفاده از توالت فرنگی، ممکن است مشکلات لوله‌های تخلیه آن تشدید یافته و لوله‌های توالت فرنگی با آب چاه‌ها پر شود که در این مواقع کار از کار گذشته است و این لوله‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن نیاز به باز کردن دارند.

اگر این اتفاق ناخوشایند برای شما نیز رخ داد هیچ نگران نباشید، امروزه محلول‌های بسیار باکیفیتی در بازار موجود است که هر کدام با توجه به ویژگی‌های خود این مشکل را برای شما رفع خواهند کرد.

در این مقاله سعی کرده‌ایم پس از بررسی محلول‌های موجود در بازار و تحلیل روش‌های خانگی آسان برای باز شدن لوله توالت فرنگی؛ بهترین محلول لوله بازکن برای توالت فرنگی را به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید در مواقع ضروری از آن استفاده نمایید.

پس به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی محلول‌های لوله بازکن ایرانی 

شاید در نگاه اول پس از گرفتگی لوله‌های توالت فرنگی به این موضوع فکر کنید که محلول لوله بازکن ایرانی بهتر است یا خارجی؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که محلول لوله بازکن توالت فرنگی یک ماده شیمیایی است که ماده اولیه بکار رفته در آن چه خارجی و چه ایرانی، اسید سولفوریک است. 

اما باز هم هر کدام می‌تواند میزان عملکرد متفاوتی داشته باشد و صحت این موضوع که کدام یک بهتر است کاملا به نتیجه کار بستگی دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با محلول‌های لوله بازکن چند مورد را به طور خلاصه بیان کرده‌ایم.

بنر لوله بازکنی فوریمحلول لوله بازکن اکتیو (ACTIVE)

محلول لوله بازکن اکتیومحلول لوله بازکن ایرانی اکتیو یک محصول شیمیایی است که برای بازکردن، رفع انسداد و گرفتگی‌های موجود در لوله‌ها استفاده می‌شود. این محلول با داشتن ترکیبات شیمیایی قوی مانند اسید سولفوریک، قادر است چربی‌ها، رسوبات، مواد آلی و دیگر ذرات معلق موجود در لوله‌ها را به طور کامل در خود حل کند.

محلول لوله بازکن اکتیو علاوه بر خصوصیات حذف گرفتگی‌ها دارای خواص ضد عفونی کننده نیز است. برای استفاده از این مایه کافی است مقدار مناسبی از آن را داخل خروجی سینک یا چاه توالت فرنگی بریزید و پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، شیر آب را با فشار کم باز کنید.

 به علت قدرت شیمیایی بالا در این محلول؛ ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از استفاده، با دقت دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی را مطالعه نمایید و از تماس مستقیم این محلول با پوست دست جلوگیری کنید.

محلول لوله بازکن اتک (ATTACK)

محلول لوله بازکن انکمحلول لوله بازکن ایرانی اتک؛ یکی از قدیمی‌ترین محلول‌های شیمیایی موجود در بازار است که با کارایی بالای خود انسدادات موجود در لوله‌های توالت فرنگی، حمام یا آشپزخانه را حذف می‌کند. این محصول به دلیل قدرت تمیز کنندگی و باز کنندگی بالا، از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

محلول لوله بازکن رخشا

محلول لوله بازکن رخشامحلول لوله بازکن رخشا، تولید شرکت بهداشتی پاکسان؛ یکی از قوی‌ترین محلول‌های لوله بازکن در حال حاضر می‌باشد. این محلول با وجود خاصیت پاک کنندگی خود می‌تواند انواع گرفتگی در لوله‌های توالت فرنگی، سینک ظرفشویی و فاضلاب حمام را به راحتی باز کند.

معرفی محلول‌های لوله بازکن خارجی

در ادامه چند نمونه از پرکاربردترین محلول‌های لوله بازکن خارجی نیز آورده شده است.

محلول لوله بازکن RORAX

محلول لوله بازکن RORAXمحلول لوله بازکن خارجی Rorax که توسط شرکت روراکس آلمان تولید می‌شود، یک محصول شیمیایی است که از آن برای باز کردن لوله‌های مسدود شده استفاده می‌شود. 

محلول لوله بازکن Rorax دارای ترکیبات شیمیایی قوی است که قادر است چربی، رسوبات و سایر آلودگی‌های موجود در داخل لوله‌ها را در خود حل کند. این محصول علاوه بر پاکسازی لوله‌ها؛ قابل استفاده در سینک، دستشویی و سایر نقاط خانگی است.

برای استفاده کافی است، مقدار مشخصی از این محلول را داخل لوله ریخته و برای مدت زمان مشخص که با توجه به نوع آلودگی متفاوت است، نگه دارید. سپس با آب داغ شستشو دهید تا لوله‌ها به طور کامل پاک شوند.

محلول لوله بازکن کوبایاشی

محلول لوله بازکن کوبایاشیمحلول لوله بازکن کوبایاشی یکی از پرکاربردترین محصولات ضدعفونی و بهداشتی در ایران است که قابلیت کاربرد در نواحی مختلف مانند آشپزخانه، توالت فرنگی و حمام را دارد.

این محلول به خوبی در آب گرم حل می‌شود و می‌تواند محیط را کاملا ضدعفونی کند.

محلول لوله بازکن prox 250-300

لوله بازکنی prox 250-300محلول لوله بازکن خارجی prox 250-300، یک محصول شیمیایی ساخت کشور ترکیه است که برای بازکردن لوله‌های توالت، سینک و دیگر مکان‌های منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عملکرد سریع در این محلول یکی از مهم‌ترین مزایای آن است؛ بطوریکه پس از ۵ دقیقه تماس با رسوبات داخل لوله، عملیات شیمیایی آغاز می‌شود و به سرعت ذرات را داخل خود حل می‌کند.

بهترین محلول‌های خانگی لوله بازکن برای توالت فرنگی

اگر با گرفتگی لوله‌های توالت فرنگی مواجه شده‌اید و زمان زیادی برای خرید محلول‌های موجود در بازار را ندارید، بد نیست محلول‌های خانگی کار راه انداز را نیز امتحان کنید. محلول‌های خانگی برای بازکردن لوله توالت فرنگی می‌توانند به عنوان جایگزینی برای محصولات شیمیایی استفاده شوند.

در ادامه چند مورد از ترکیبات قوی که می‌توانید به راحتی در منزل به آن‌ها دسترسی داشته باشید را بیان کرده‌ایم.

محلول نمک و سرکه

جوهر نمک برای باز کردن لوله فاضلابسرکه به عنوان یک حلال و ضد عفونی کننده قوی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. برای شروع یک سوم محلول سرکه  و نمک را به آرامی داخل لوله توالت بریزید و حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید؛ ترکیب این دو ماده با هم باعث ایجاد گاز می‌شود. سپس آب را با فشار قوی داخل توالت فرنگی نگه دارید.

محلول جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن و گرفتگی لوله فاضلاببرای باز کردن لوله توالت فرنگی با محلول جوش شیرین، کافی است مراحل زیر را با دقت طی کنید.

  1. برای شروع کافی است با استفاده از یک میله داخل لوله را تمیز کنید.
  2. به اندازه یک کتری آب جوش داخل لوله خالی کنید.
  3. یک پیمانه جوش شیرین داخل لوله بریزید.
  4. برای نتیجه بهتر ۲ پیمانه سرکه نیز به جوش شیرین اضافه کنید.
  5. اجازه دهید ۲۰ دقیقه از این فرایند سپری شود تا جوش شیرین و سرکه به خوبی با هم ترکیب شوند.
  6. در پایان کافی است مجددا به اندازه یک کتری آب جوش داخل توالت فرنگی بریزید.

محلول جوهر نمک

در این روش کافی است داخل یک سطل حدود ۳ چهارم آب بریزید و ۳ فنجان چای خوری جوهر نمک نیز به آن اضافه کنید. سپس بدون دخالت دست و با استفاده از یک تکه چوب محلول را به خوبی هم بزنید.

در ادامه محلول را داخل لوله فاضلاب ریخته و حدود چند ساعت اجازه دهید تا اثر کند، حال با استفاده از آب داغ محل توالت فرنگی را شستشو دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *