روش های مختلف فنر زنی لوله فاضلاب

انواع روش فنر زنی لوله فاضلاب

فنر زنی لوله فاضلاب  از جمله روش های متداول و پرکاربردی است که می توانید با استفاده از آن مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب را در سریع ترین زمان ممکن و بدون کمترین آسیب به انجام برسانید. در این روش از ابزارهای گوناگونی استفاده می شود و استفاده از هر روش به ابزار مخصوصی نیاز دارد که بدون تخصص و تجربه کافی نمی توانید از این لوازم استفاده کنید.

دستگاه های فنر زنی لوله فاضلاب  معمولا به دو نوع برقی و شارژی تقسیم بندی می شوند؛ اما به طور کل دو روش برای اجرای این کار وجود دارد، یعنی به طور کلی فنر زنی فاضلاب به دو شکل دستی و اتوماتیک انجام می شود که اگر خوب به نوع روش ها توجه کنید، کاملا مشخص است که در حالت دستی با یک روش ساده و سنتی و مواجه هستیم و در روش اتوماتیک حتما باید از ابزارها و تجهیزات مدرن لوله بازکنی فوری استفاده کنیم تا فرایند رفع گرفتگی لوله در منزل و محیط کار به رسیع ترین حالت ممکن انجام شود.

استفاده از انواع روش های فنر زنی قطعا به شما بستگی دارد؛ اما با توجه به آنکه روش های اتوماتیک موجب تسریع روند عملیات فنر زنی لوله فاضلاب  می شوند و خستگی های ناشی از انجام فعالیت های دستی را ندارند، بیشتر افراد امروزه از روش های اتوماتیک استفاده می کنند. در روش های دستی ابزارهای بسیار ساده و سنتی کاربرد دارند، حتی به سادگی می توان آن ها را از بازار تهیه کرد؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که اجرای هر روش به تخصص و مهارت کافی نیاز دارد و این یعنی شما بدون کسب مهارت در این زمینه نمی توانید به خوبی فرایند فنر زنی را انجام دهید.

Figure 1  فنر زنی لوله فاضلاب

فنر زنی لوله فاضلاب  به روش دستی

همانطور که می دانید استفاده از ابزار فنر زنی در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب یکی از متداول ترین روش هایی است که می تواند در کمترین زمان ممکن گرفتگی ها و رسوبات فاضلاب را از بین ببرد. این روش به دو شکل انجام می شود و روش دستی ساده ترین حالت فنر زنی می باشد. این روش چندان پیچیده و دشوار نیست، حتی به ابزار چندان پیچیده ای هم نیاز ندارید؛ اما توجه داشته باشید که تمامی مراحل فنر زنی با نیروی دست انجام می شود و لذا برای اجرای هرچه بهتر این فرایند لازم است که مهارت و تجربه کافی داشته باشید.

بنابراین برای اجرای فنر زنی دستی فاضلاب بهتر است از یک تکنسین ماهر و کاربلد کمک بگیرید تا عملیات رفع گرفتگی لوله ها در منزل یا محل کار به سرعت انجام شود. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از روش های فنر زنی دستی بیشتر برای گرفتگی لوله های آشپزخانه و گرفتگی های توالت های ایرانی و فرنگی کاربرد دارد.

 

فنر زنی لوله فاضلاب  به روش اتوماتیک

یکی از پرکاربردترین و پیشرفته ترین شیوه ها در فنر زنی های فاضلاب استفاده از دستگاه فنر زنی است. در واقع در این روش تمامی مراحل فنر زنی توسط دستگاه انجام شده و این روش به نوعی روش اتوماتیک به شمار می آید. فنر زنی به روش اتوماتیک معمولا با ابزارهای مختلفی همچون دریل انجام می شود، بدین ترتیب که یک سر فنر به دستگاه دریل وصل شده و از نیروی دستگاه برای اجرای فرایند فنر زنی استفاده می شود.

اجرای فرایند فنر زنی اتوماتیک با ابزارهای مخصوصی انجام می شود و لذا هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. بنابراین بهتر است پیش از انجام این کار در زمینه نحوه کار با دستگاه های فنر زنی فاضلاب آموزش ببینید یا از یک متخصص ماهر و کاربلد کمک بگیرید.

همچنین در خصوص کارکرد دستگاه های اتوماتیک فنر زنی باید بگوییم که این دستگاه ها در دو مدل برقی و شارژی کاربرد دارند که مدل شارژی آن ها به سبب کاربری بالا و حمل و نقل آسانی که دارد، بیشتر مورد توجه افراد می باشد.

 

Figure 2  فنر زنی لوله فاضلاب  با دستگاه

چند نکته مهم در زمینه انجام فرایند فنر زنی لوله های فاضلاب

پیش از آنکه کار فنر زنی لوله فاضلاب  را انجام دهید، لازم است به چند نکته مهم در این زمینه توجه داشته باشید. این روش آنطور هم که فکر می کنید، آسان نیست و باید توسط متخصص آن انجام شود؛ اما اگر قصد دارید این کار در منزل یا محل کار خود انجام دهید، بهتر است به چند نکته کلیدی مهم در این زمینه توجه کنید:

  • استفاده از فنر زنی در هر زمانی نمی تواند چاره راه شما باشد، در واقع شما زمانی می توانید از این روش برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده کنید که مشکل گرفتگی مربوط به لوله های فاضلاب آشپزخانه یا توالت باشد.
  • در گرفتگی لوله های فاضلاب حمام توصیه می شود از دستگاه های فنر زنی دستی استفاده کنید. با توجه به نتایج قبلی فنر زنی های فاضلاب، استفاده از روش های دستی در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب حمام می تواند موثرتر باشد.
  • در حین انجام کار اگر حس می کنید فنر در بخشی از لوله گیر کرده و حرکت نمی کند، بهتر است از وارد کردن فشار بیشتر خودداری کرده و فنر را از درون لوله خارج کنید و مجدد فنر زنی را انجام دهید.
  • اگر می خواهید از دریل برای فنر زنی لوله فاضلاب استفاده کنید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید. استفاده از دریل و ساخت دستگاه اتوماتیک فنر زنی کار ساده ای نیست و اگر در این زمینه مهارت نداشته باشید، ممکن است این فرایند برای شما خطرناک باشد.

Figure 3  فنر زنی فاضلاب

در پایان باید گفت اجرای روش های مختلف فنر زنی لوله فاضلاب  با تخصص و مهارت خاصی انجام می شود که هر کسی قادر به انجام آن نیست. بنابراین بهتر است پیش از اجرای کار در زمینه نحوه کار با ابزار فنر زنی آموزش ببینید یا از یک تکنسین ماهر و متخصص کمک بگیرید.

تیم حرفه ای و کاربلد لوله بازکنی فوری با ارائه خدمات شبانه روزی در هر زمانی آماده همکاری با ارگان های دولتی، مراکز تجاری، خصوصی، عمومی و خانگی می باشد. برای استفاده از خدمات شرکت تاسیساتی لوله بازکنی فوری در تهران می توانید به آدرس سایت به نشانی www.loolebazkonifori.com مراجعه کرده و پس از مشورت با کارشناسان و مشاوران با تجربه ما درخواست خود را برای دریافت خدمات لوله بازکنی شبانه روزی، لوله کشی ساختمان، تخلیه چاه، لایروبی فاضلاب و … اعلام نمایید.