روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب

پیش از آنکه به موضوع چگونگی باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب بپردازیم، لازم است با روش های تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب آشنا شویم، یعنی اگر شما با علل گرفتگی فاضلاب و روش های تشخیص آن آشنا نباشید نمی توانید اقدام لازم را در زمینه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب انجام دهید. بنابراین در ابتدا به معرفی روش های تشخیص گرفتگی فاضلاب می پردازیم.

گرفتگی لوله فاضلاب ممکن است برای هر کدام از لوله کشی های ساختمان اتفاق بیفتد، مثلاً ممکن است در آشپزخانه با گرفتگی لوله های سینک ظرفشویی مواجه شوید یا در حمام و توالت با بوی بدی برخورد کنید که همگی نشان می دهد بخشی از لوله کشی ساختمان شما دچار مشکل شده و باید فکری برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب بکنید. بنابراین گرفتگی لوله های فاضلاب ممکن است برای هر بخشی از سیستم لوله کشی ساختمان اتفاق بیفتد؛ اما اینکه چگونه برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب اقدام می کنید، موضوع مهمی است که در ادامه بدان می پردازیم.

در زمینه تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان علاوه بر روی های فنی که معمولا با دستگاه های پیشرفته انجام می شود، توجه به چند مورد جزئی و ساده نیز می تواند در این خصوص به شما کمک کند تا بتوانید با یک روش ساده و خانگی گرفتگی لوله های فاضلاب را تشخیص دهید:

Figure 1  تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب

توجه به نحوه تخلیه آب سینک ظرفشویی:

در این حالت اگر آب با تاخیر تخلیه می شود، یعنی مشکلی در لوله های فاضلاب ظرفشویی وجود دارد و باید از یک روش مناسب برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی استفاده کنید.

تخلیه آب در حمام:

اگر حین حمام کردن هر از چند گاهی احساس می کنید آب زیر پاهایتان جمع شد و به سختی از درب فاضلاب حمام عبور می کند، یعنی مشکلی در قسمت لوله کشی فاضلاب حمام وجود دارد که بهتر است با یک روش صحیح رفع شود.

گرفتگی لوله کشی فاضلاب توالت و حمام:

یک روش راحت تر در زمینه تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب حمام و توالت استشمام بوی بد در محیط حمام یا توالت است. اگر در محیط خانه پس از استفاده از توالت یا حمام با بوی بدی مواجه شدید، حتما فکری برای باز کردن گرفتگی لوله کشی فاضلاب منزل نمایید.

در حالت کلی در هر بخش از محیط خانه همچون توالت، حمام، آشپزخانه، سینک ظرفشویی و … اگر با مشکل تخلیه آب مواجه هستید، حتما از یک تکنسین در تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب خانه کمک بگیرید، چرا که این کار با کمک تجهیزات پیشرفته راحت تر انجام شده و هزینه های کمتری نسبت به روش های پر دردسر و غیر قابل اطمینان خانگی دارد.

تیم متخصص و با تجربه لوله بازکنی فوری از جمله شرکت های خدماتی فعال و با سابقه در تهران است که با ارائه خدمات مختلف در زمینه تشخیص گرفتگی لوله کشی های ساختمانی، تخلیه چاه، باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و … در سراسر شهر تهران فعالیت دارد. برای استفاده از خدمات یا اطلاع از نحوه فعالیت این تیم متخصص می توانید به وب سایت  www.loolebazkonifori.com مراجعه کنید.

Figure 2 باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

چه عواملی موجب گرفتگی لوله های فاضلاب می شود؟

در کنار بررسی روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب، شاید بهتر باشد با عوامل موثری که موجب گرفتگی لوله های فاضلاب می شوند، آشنا شوید. در واقع شناخت عوامل موثر در این زمینه نوعی پیشگیری قبل از درمان محسوب می شود که در نگهداری هرچه بهتر لوله کشی های ساختمان نیز می تواند موثر و مفید واقع شود.

با توجه به آنکه لوله کشی های فاضلابی ساختمان محل عبور پساب های فاضلاب هستند، ممکن است هر زباله جامدی داخل این پساب ها وجود داشته باشد؛ اما در بررسی فاضلاب های خانگی اغلب عواملی که موجب گرفتگی لوله های فاضلاب می شوند مو و پرز، روغن و چربی، مصالح ساختمانی، انواع اشیا، دستمال کاغذی، پوشک بچه، پد بهداشتی بانوان و انواع زباله های خانگی می باشند که با انتخاب یک روش تخلیه ای مناسب و نگهداری صحیح لوله کشی های ساختمان می توانید از بروز مشکلات گرفتگی لوله های فاضلاب جلوگیری کنید.

Figure 3  روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

روش های خانگی باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

همواره بهترین راه در باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب کمک گرفتن از یک متخصص و تکنسین ماهر در این زمینه است که ضمن آشنایی با تجهیزات پیشرفته در این خصوص، از مهارت لازم نیز برخوردار است. تکنسین های ماهر و متخصص گروه لوله بازکنی فوری تهران آماده همکاری با شرکت ها می باشند و شما می توانید به کمک متخصصین شرکت لوله بازکنی فوری علاوه بر تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب از تیم مجرب شرکت در باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب منزل یا محیط های تجاری بزرگ نیز کمک بگیرید.

با این حال اگر به دنبال چند روش ساده و خانگی هستید، می توانید با استفاده از چند روش زیر باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب را به راحتی در منزل انجام دهید؛ اما توجه داشته باشید که برخی از این روش ها خطرناک بوده و ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد:

  • شوینده و آب گرم

استفاده از شوینده های مختلفی که در زمینه باز کردن گرفتگی های لوله فاضلاب تولید شده اند، می تواند گزینه کارآمدی در این زمینه باشد؛ اما در برخی موارد که گرفتگی چندان جدی نیست با ریختن آب گرم در چند مرحله می توانید مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب را به سادگی رفع کنید.

  • سرکه و جوش شیرین

با ترکیب یک سوم فنجان جوش شیرین و یک سوم فنجان سرکه می توانید ترکیب شیمیایی قدرتمندی برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب بسازید.

  • کاستیک سودا یا سود سوزآور

سدیم هیدروکسید یا سود سوزآور جامد سفید رنگی است که می توانید آن را به راحتی از بازار تهیه کرده و پس از ترکیب با آب مایع حاصل شده را در زمینه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنید.

  • استفاده از فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی آلیاژ فلزی است که در زمینه باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب کاربرد فراوانی دارد. این ابزار در واقع یکی از تجهیزات کاربردی در باز کردن لوله های فاضلاب شناخته می شود که اغلب توسط تکنسین ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  • ترکیب نمک و جوش شیرین

ترکیب یک دوم فنجان نمک و یک دوم فنجان جوش شیرین همراه با آب گرم ترکیب شیمیایی فوق العاده ای است که می توانید در زمینه باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده کنید.

Figure 4  روش های خانگی باز کردن لوله فاضلاب

روش های خانگی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب شاید به نظر ساده باشد؛ اما این کار چندان که فکر می کنید راحت نیست و در برخی موارد استفاده از ترکیبات شیمیایی جوش شیرین ممکن است خطرات جدی را به دنبال داشته باشد، از این رو توصیه می کنیم از یک تکنسین ماهر در زمینه تهیه گرفتگی لوله های فاضلاب و همچنین باز کردن تخصصی گرفتگی لوله کشی های ساختمان کمک بگیرید.

در این خصوص می توانید از خدمات گسترده تیم حرفه ای لوله بازکنی فوری کمک بگیرید. این گروه حرفه ای با ارایه خدمات بیست و چها ساعته آماده همکاری با شرکت های بزرگ، مجتمع های تجاری و مسکونی می باشد. برای اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت www.loolebazkonifori.com مراجعه کنید.