تخلیه مکانیزه چاه چگونه انجام می شود؟

خدمات کاربردی شرکت های تاسیساتی

شرکت های تاسیساتی که در زمینه تخلیه چاه، لوله بازکنی و رفع گرفتگی های لوله های فاضلاب فعالیت می کنند، معمولا خدمات خود را تحت عناوین خاصی معرفی می کنند، تخلیه مکانیزه چاه از جمله خدمات خاصی که برخی شرکت ها ارائه می کنند و اگر تا به حال این اسم به گوشتان نخورده باشد، ممکن است کمی این موضوع برای شما پیچیده به نظر برسد. بنابراین اگر با تخلیه مکانیزه چاه و روش های انجام آن آشنا نیستید، د این مقاله با ما همراه شوید تا این سیستم حرفه ای تخلیه چاه را معرفی کنیم.

شرکت های تاسیساتی و لوله بازکنی فوری معمولا از روش های مختلفی در زمینه تخلیه چاه استفاده می کنند تا فرایند تخلیه با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن انجام شود که البته در این خصوص ابزار و تجهیزات مدرن و جدید هستند که فرایند تخلیه چاه و عملیات های اجرایی را تسریع می بخشند، از این رو شرکت های تاسیساتی خدمات خود را در قالب خدمات کاربردی به مشتریان معرفی می کنند و به نوعی با این کار سعی در تبلیغ و جذب مشتری دارند؛ اما در هر حال اگر به فعالیت تکنسین ها توجه نمایید، تفاوت کار شرکت های جدید با متخصصین تجربی قدیمی کار تنها در نحوه استفاده ابزار است.

در واقع شرکت های جدید با به کار بردن تجهیزات پیشرفته و مدرن امروزی شکل نوینی از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه را ارائه کرده و بدین طریق خدمات گسترده تری را به مردم عرضه می کنند و در نهایت شما با انتخاب تکنسین های ماهر و کار بلدی که با تمامی اصول و فنون استفاده از دستگاه های جدید آشنا هستند، می توانید راحت تر عملیات های تاسیساتی منزل یا محیط کار خود را انجام دهید.

Figure 1  خدمات تخلیه چاه

 

تخلیه مکانیزه چاه یا تخلیه نیمه مکانیزه

تخلیه چاه در گذشته به صورت دستی و با ساده ترین تجهیزات و ابزار انجام می شد. در این حالت مقنی به داخل چاه رفته و با استفاده از چند ابزار دستی ساده گل و لای و لجن موجود داخل چاه را تخلیه می کرد یا لایروبی چاه های فاضلاب را انجام می داد که این فرایند با توجه به آلودگی های موجود در فاضلاب کار چندان بهداشتی نبود؛ اما امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته می توان راحت تر فرایند تخلیه را انجام داد و از نظر بهداشتی این روش بسیار بهتر از روش های قدیمی است.

اگر با یک شرکت خدماتی در خصوص تخلیه چاه منزل یا محل کار خود قرارداد بسته باشید، حتما این تخلیه چاه مکانیزه و نیمه مکانیزه را بارها و بارها شنیده اید؛ اما منظور از این دو عملیات چیست؟ تخلیه مکانیزه چاه با تخلیه نیمه مکانیزه چه تفاوتی دارد؟ یا اصلا کدام روش بهتر است؟

در پاسخ به این سوالات در ابتدا باید بگوییم منظور از تخلیه مکانیزه چاه روشی است که طی آن تمامی مراحل تخلیه چاه با تجهیزات و ابزار مخصوص انجام می شود. در این حالت ممکن است از روش های مختلفی برای تخلیه چاه یا لایروبی فاضلاب استفاده کنند؛ اما در حالت کلی تمامی مراحل با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته صنعتی انجام شده و نیازی به دخالت نیروهای انسانی نیست.

در فرایند نیمه مکانیزه برخلاف تخلیه مکانیزه چاه هم از عوامل انسانی و هم از تجهیزات صنعتی برای انجام عملیات تخلیه چاه استفاده می شود که با این روش ممکن است عملیات کندتر از فرایند تخلیه مکانیزه چاه انجام شود و با توجه به آنکه در این حالت بعضی مراحل با نیروی دست انسان و تجهیزات دستی انجام می شود، ممکن است فرایند چندان بهداشتی نباشد؛ اما در هر حال بسته به شرایط می توان از هر دو روش برای تخلیه انواع چاه فاضلاب استفاده کرد.

Figure 2  تخلیه مکانیزه چاه

در تخلیه مکانیزه چاه از چه ابزارهایی استفاده می شود؟

در تخلیه مکانیزه چاه معمولا از تجهیزات پیشرفته ای مثل پمپ های مکنده، پمپ های ساکشن تخلیه چاه، پمپ های لجن کش و تانکرهای تخلیه چاه ۱۰ هزار لیتری استفاده می کنند؛ اما فراموش نکنید در این خصوص شما حتی اگر بهترین تجهیزات را هم داشته باشید، بدون نیروی متخصص و کاربلد نمی توانید هیچ کاری انجام دهید.

با این تفسیر شاید می پرسید چرا با وجود ابزار و تجهیزات پیشرفته نمی توانیم بدون تکنسین ماهر و کاربلد فرایند تخلیه را انجام دهیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت هر چند که فرایند تخلیه چاه به روش مکانیزه با تجهیزات پیشرفته انجام می شود و نیازی به دخالت نیروی انسانی نیست؛ اما اگر در این فرایند با نحوه عملکرد دستگاه های تخلیه آشنا نباشید، قطعا نمی توانید از هیچ یک این ابزار برای تخلیه چاه استفاده کنید.

بنابراین چه فرایند تخلیه با تجهیزات پیشرفته انجام شود و مکانیزه باشد و چه به صورت دستی، در هر دو حالت به نیروی متخصصی نیاز دارید که با اصول کار آشنا باشد و بتواند از تجهیزات در زمینه تخلیه چاه استفاده نماید.

بدین ترتیب در بررسی تجهیزات مورد نیاز تخلیه های مکانیزه چاه می توان پنج مورد زیر را به عنوان مهم ترین تجهیزات و عوامل معرفی کرد:

  • پمپ های مکنده تخلیه چاه
  • پمپ های ساکشن تخلیه چاه
  • پمپ های لجن کش تخلیه چاه
  • تانکرهای ۱۰ هزار لیتری
  • کارگران و تکنسین های متخصص

Figure 3  تخلیه نیمه مکانیزه چاه

 

تخلیه چاه مکانیزه با شرکت لوله بازکنی فوری

اگر ساکن شهر تهران هستید و به دنبال یک شرکت تاسیساتی و خدمات شبانه روزی می گردید، شرکت لوله بازکنی فوری تهران با ارائه خدمات گوناگون در زمینه تخلیه چاه، لوله بازکنی، لوله کشی های ساختمانی، باز کردن گرفتگی لوله های ساختمان و … به صورت بیست و چهار ساعته آماده همکاری با ارگان های دولتی، شرکت های تجاری خصوصی و عمومی، مجتمع های مسکونی و … می باشد.

برای اطلاع از خدمات تیم مجرب لوله بازکنی فوری در تهران می توانید به آدرس سایت به نشانی www.loolebazkonifori.com مراجعه کرده و ضمن بررسی اطلاعات و خدمات تکنسین های مجرب تیم لوله بازکنی فوری، با مشاورین و کارشناسان شرکت مشورت نمایید. برای استفاده از خدمات تخلیه مکانیزه چاه می توانید با کارشناسان شرکت مشورت نموده و در نهایت تمامی عملیات تخلیه چاه را به تیم حرفه ای و کاربلد لوله بازکنی فوری بسپارید.