لوله بازکن‌های ظرفشویی به دو دسته “شیمیایی صنعتی” و “محلول های خانگی” تقسیم بندی می‌شود. این لوله بازکن ها انواع مختلفی از نظر قدرت اسیدی بودن دارند و نسخه ضعیف شده آن را نیز می توانید در منزل تهیه کنید. رعایت نکات ایمنی در حین استفاده از تمامی لوله بازکن ها امری ضروری است زیرا علاوه بر ایجاد سوختی، زیاده روی در مصرف آن می تواند به بدنه لوله ها آسیب وارد کند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین لوله بازکن ظرفشویی را به شما معرفی کنیم.

مقایسه بهترین محلول های لوله بازکن ظرفشویی

محلول های لوله بازکن ظرفشویی و فاضلاب، توسط برندهای مختلفی تولید می شوند و از نظر کیفیت و مقدار اسیدی بودن کمی با یکدیگر متفاوت هستند. از بهترین محلول های لوله بازکن می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

لوله بازکن ظرفشویی صاف

لوله بازکنی صافلوله بازکن صاف از مواد اسیدی و شیمیایی تولید شده که قدرت بالایی در بازکردن لوله های ظرفشویی و مسیر عبور فاضلاب دارد. این محلول چربی، رسوب و مواد اضافی که به لوله ها چسبیده باشد را از بین می برد. همچنین برای تمیز کردن توالت فرنگی و حمام نیز می توان از محلول صاف استفاده کرد. وجود مواد اسیدی درون این محلول میتواند منجر به سوختگی، مسمومیت و مشکلات تنفسی شود.

نکته مهم این است که هیچکدام از این محلول های لوله بازکن به تنهایی برای رفع بوی بد فاضلاب کافی نیستند و باید روش های دیگر را نیز به کار بگیرید. برای استفاده از این محلول کافی است طبق برچسب روی آن عمل کرده و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، مسیر لوله را با آب شستشو دهید.

لوله بازکن ظرفشویی اکتیو

محلول لوله بازکن اکتیومحلول اکتیو یکی از بهترین لوله بازکن های ایرانی است که با سرعت بالا قادر به حذف مواد صابونی و لایه های چربی تجمع یافته در مسیر لوله ظرفشویی است. در این محلول از مواد ضد عفونی کننده قوی نیز استفاده شده، به همین دلیل آلودگی ها را از بین می برد و منجر به رفع بوی بد می شود. لوله بازکن ظرفشویی اکتیو می تواند برای گرفتگی حمام، چاهک، کفشور آشپزخانه و توالت نیز استفاده شود. نکته مهم این است که در حین استفاده از این محلول باید تهویه را روشن کرده و درب و پنجره را باز بگذارید. لوله بازکن اکتیو آنقدر قوی است که در صورت عدم رفع گرفتگی لوله، توصیه می کنیم با لوله بازکنی فوری تماس بگیرید زیرا دیگر هیچ محلولی کارساز نیست.

 لوله بازکن ظرفشویی تنطور

لوله بازکنی فوری تنطوراگر به دنبال محصولی هستید که با سرعت زیاد، لوله های ظرفشویی و فاضلاب را باز کند و بوی بد آن را نیز از بین ببرد، لوله بازکن تنطور یکی از گزینه هایی است که خیلی خوب عمل کرده و رضایت مشتریان را جلب کرده است. این محلول لوله بازکن ۵۰۰ گرمی است و دلیل خاصیت اسیدی قوی، در زمان کوتاهی لایه های رسوبی جداره لوله ها را از بین می برد. همچنین تنطور حاوی ترکیبات اولیه محافظت در برابر خوردگی و ذوب شدگی لوله های فاضلاب است.

لوله بازکن ظرفشویی اتک

محلول لوله بازکن اتکمعمولا اکثر محلول های لوله باز کن بوی بسیار بد و زننده ای دارند که خوشبختانه لوله باز کن اتک این مشکل را با فرمولاسیون خود رفع کرده است. ترکیبات اتک بدون رایحه است اما مانند سایر محلول های لوله بازکن اسیدی نباید در فضای بسته و بدون تهویه استفاده شود. از محلول اتک می توان برای هرگونه گرفتگی در لوله فاضلاب ظرفشویی و چاه حمام و آشپزخانه استفاده کرد. این محلول قوی برای از بین بردن چربی ها و گرفتگی های ناشی از شستشو زیاد، بسیار مناسب است و عصای دست هر خانم خانه داری است.

محلول لوله باز کن ظرفشویی RORAX

محلول لوله بازکن RORAXبه جرات می توان گفت RORAX بهترین محصول خارجی موجود در بازار ایران برای بازکردن لوله های دارای گرفتگی شدید است. این لوله بازکن ساخت آلمان است و فرمولاسیون امنی برای آب و محیط زیست دارد. با اینکه این لوله بازکن بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی کلر دار ساخته شده اما حتی مواردی مانند مو را در خود حل می کند. همچنین برای رفع بوی بد فاضلاب نیز به تنهایی کاربرد دارد. لوله باز کن ظرفشویی RORAX در اندازه ۱ لیتری موجود است و طریقه مصرف آن به این صورت است که ۲۵۰ میلی لیتر از آن را در داخل لوله ریخته و به مدت ۲۴ ساعت از ریختن آب اجتناب می کنید  تا لوله کاملا باز شود.

روش های ساخت لوله بازکن های خانگی مناسب برای ظرفشویی

در صورتی که به محصولات ذکر شده بالا دسترسی ندارید یا نگران مضرات آنها و آسیبی که ممکن است به لوله ها برسد، هستید، می توانید روش های خانگی ساخت لوله بازکن را امتحان کنید. البته لازم است پیش از هر اقدامی علت گرفتگی چاه آشپزخانه یا ظرفشویی را پیدا کنید تا اقدامات موثرتری را انجام دهید. در صورتی که از تمامی روش های ذکر شده استفاده کردید و نتیجه نگرفتید توصیه می کنیم با شرکت های لوله بازکنی فوری تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را رفع کنند.

استفاده از آب جوش به عنوان لوله بازکن خانگی

آب جوش برای تمیز کردن لوله فاضلابساده ترین و دم دست ترین راه برای رفع گرفتگی لوله های ظرفشویی، آب جوش است. برای این کار باید بعد از هربار شستشو ظروف داخل سینک و لوله را با آب جوش بشویید. البته به این نکته توجه کنید که آب بیش از حد جوش نباشد زیرا سایر اتصالات لوله را ذوب می کند.

استفاده از فنر یا تلمبه به عنوان لوله بازکن خانگی

رفع گرفتگی سینک دوقلویکی دیگر از روش های ساده استفاده از فنرهای لوله بازکن دستی است. برای اینکار می توانید فنر های دستی کوچک را از ابزار فروشی ها تهیه کنید و اقدام به باز کردن لوله کنید. همچنین می توانید از تلمبه های دستی به روش سنتی برای این منظور استفاده کنید.

 استفاده از مخلوط سرکه و نمک به عنوان لوله بازکن ظرفشویی

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن و گرفتگی لوله فاضلابروش دیگر، استفاده از محلول سرکه و نمک است که به مقدار یک قاشق نمک به ازای یک لیوان سرکه به دست می آید. بسته به شدت گرفتگی می توانید این مقدار را چند برابر کنید و داخل لوله بریزید. به این نکته توجه کنید که شما زمانی که سرکه و نمک را با هم ترکیب می کنید، این محلول گاز سمی تولید می کند و ممکن است بجوشد، پس سریعتر باید محلول را داخل لوله بریزید. پس از این کار بهتر است یک شب از ظرفشویی استفاده نکنید تا کاملا این محلول اثر کند.

استفاده از مخلوط جوش شیرین و سرکه به عنوان لوله بازکن ظرفشویی

یک محلول لوله بازکن قوی دیگر، ترکیب سرکه و جوش شیرین است. برای این منظور نصف لیوان جوش شیرین را با نصف لیوان سرکه به طور مساوی مخلوط کرده، به آن آب اضافه کنید و داخل لوله بریزید و به نصف روز به آن زمان دهید. همچنین برای اثر گذاری بیشتر بهتر است بعد از یک ساعت با آب داغ لوله را بشویید. از این ترکیب قوی می توانید برای گرفتگی های آشپزخانه، توالت و حمام نیز استفاده کنید.

تیم تخصصی لوله بازکنی فوری در خدمت شما در شهر تهران

بنر لوله بازکنی فوریتمام روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم راه حل هایی موقتی هستند و ممکن است دوباره مشکل گرفتگی لوله ها با شدت بیشتر به وجود بیاید. همچنین روش هایی که در این مطلب به آن اشاره کردیم آسان و کم هزینه نیستند و ممکن است علاوه بر کثیف کاری، مشکل را بدتر کنند و آسیب دائمی به لوله ها وارد کنند. در این حالت دیگر محلول لوله بازکن کارساز نیست و باید کل لوله های ظرفشویی تعویض شوند.

اگر به دنبال یک راه بی دردسر هستید که تنها یکبار برای آن هزینه کنید، بهتر است از تیم لوله بازکنی فوری کمک بگیرید. این تیم تخصصی با سالها تجربه در زمینه بازکردن انواع لوله ها و رفع گرفتگی و تخلیه چاه، می تواند بهترین انتخاب برای چنین مشکلاتی باشد. ما در تمامی مناطق تهران به صورت شبانه روزی با استفاده از دستگاه های پیشرفته آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز هستیم. تنها کافی است با یکی از شماره های ما تماس بگیرید تا کمتر از نیم ساعت به محل شما اعزام شویم و در کمترین زمان مشکل را رفع کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *