جوش شیرین یک ماده خام است که امروزه می‌‌توان آن را در اکثر خانه‌‌ها و آشپزخانه‌‌ها یافت و از آن برای رفع گرفتگی لوله‌‌های فاضلاب استفاده کرد.

 باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین یکی از روش­‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متداول برای حل مشکلات لوله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خطوط آب، گاز و سایر شبکه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های لوله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشی است. در این مقاله قصد داریم تا مراحل اصلی باز کردن لوله با استفاده از جوش شیرین همراه با ترکیبات مکمل آن را برای شما عزیزان توضیح دهیم و در ادامه نکاتی ارزشمند را در رابطه با کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین ذکر کنیم.

اقدامات لازم پیش از باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

نوشابه و جوش شیرین برای لوله بازکنیدر نخستین بخش از مقاله، به بررسی اقدامات لازم پیش از باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین خواهیم پرداخت که در ادامه به آن اشاره شده است:

استفاده از تجهیزات ایمنی

 قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که از تجهیزات ایمنی مناسب برای حفاظت از خودتان در هنگام کار با لوله فاضلاب استفاده می‌کنید. این موارد شامل استفاده از دستکش‌های محافظ، عینک و ماسک صورت است.

بنر لوله بازکنی فوریپاکسازی مواد بیولوژیکی

 قبل از باز کردن لوله فاضلاب، مطمئن شوید که مواد بیولوژیکی مانند چربی، مواد غذایی و سایر آلودگی‌ها از لوله‌های فاضلاب پاک شده است. برای این کار می‌توانید از محلول‌های خاصی که برای پاکسازی لوله‌های فاضلاب وجود دارد، استفاده کنید.

استفاده از جوش شیرین با کیفیت

در صورتی که قصد باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین را دارید، مطمئن شوید که از جوش شیرین مناسب و با کیفیت استفاده می‌کنید. همچنین، دستورالعمل تولید کننده را به دقت مطالعه کنید و احتیاط ‌های لازم را در این زمینه انجام دهید.

حفظ بهداشت شخصی

در هنگام کار با جوش شیرین، مطمئن شوید که بهداشت شخصی خود را حفظ می‌کنید. سعی کنید در هنگام کار با این ماده از دستکش‌های محافظ استفاده کنید و در صورت تماس آن با پوست یا چشم، فوراً محل را با آب شستشو دهید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید.

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

در این بخش از مقاله، به شرح مراحل باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین میپردازم. هر زمان احساس کردید که آب درون سینک ظرفشویی، حمام یا توالت شما به سختی یا به کندی تخلیه می­شود، می ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌­توانید از طریق انجام مراحل زیر برای رفع گرفتگی­ این لوله ها اقدام کنید.

وسایل مورد نیاز برای رفع گرفتگی لوله

  • آب داغ
  • مایع ظرفشویی
  • جوش شیرین به میزان لازم
  • نمک
  • سرکه سفید
  • یک عدد قیف

مراحل باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

۱.آماده سازی آب داغ

آب جوش برای تمیز کردن لوله فاضلابیک کتری را روی اجاق گاز بگذارید تا به جوش بیاید.

۲.ریختن آب داغ و صابون درون لوله فاضلاب

کمی صابون را درون لوله فاضلاب بریزید. توجه داشته باشید که بهتر است ابتدا صابون را درون آب گرم حل کنید و سپس درون لوله فاضلاب بریزید. پس از آن نیز، کتری آب داغ را درون لوله مورد نظر خالی کنید.

۳.ریختن جوش شیرین درون لوله

در این مرحله، یک فنجان جوش شیرینی را که از قبل کنار گذاشته اید به کمک قیف درون لوله فاضلاب طوری که کاملا وارد لوله شود، خالی کنید.

۴.ریختن سرکه سفید درون لوله

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن و گرفتگی لوله فاضلابدر مرحله چهارم، یک فنجان سرکه سفید را درون لوله فاضلاب مورد نظر خالی کنید. شاید از واکنشی که رخ می­دهد شگفت زده شوید. اما جالب است بدانید که جوش شیرین یک ماده قلیایی است و سرکه یک استیک اسید رقیق است که ترکیب این دو ماده با یکدیگر منجر به واکنش شیمیایی خواهد شد. شایان ذکر است که ترکیب این دو ماده با یکدیگر سبب حل شدن چربی­ها و همچنین رفع گرفتگی در لوله فاضلاب می­گردد.

۵.ریختن آب داغ

در این مرحله از باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین، برای شستشوی کامل لوله فاضلاب و حل شدن کامل چربی ها، بایستی باری دیگر آب داغ را درون لوله فاضلاب خالی کنید.

اگر تمامی مراحل فوق را انجام دادید و هیچ نتیجه­ای حاصل نشد، می­توانید از ترکیب جوش شیرین و نمک برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب خود استفاده کنید.

کاربردهای جادویی جوش شیرین

حال که با مراحل باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین آشنا شدید، وقت آن است تا با کاربردهای جادویی و شگفت انگیز این ماده آشنا شوید.

همان­طور که اشاره کردیم، جوش شیرین، یک ماده شیمیایی است که در برخی از محصولات تمیزکننده استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و دارای خواص ضدعفونی کننده و ضدباکتریایی است. این ماده معمولاً به عنوان یک ماده فعال در تمیزکننده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و محصولات ضدعفونی کننده استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

جوش شیرین در تمیزکردن توالت و فاضلاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به عنوان یک ماده مؤثر باشد. برخی از کاربردهای جوش شیرین در این زمینه عبارتند از:

ضدعفونی و ضد باکتریایی

جوش شیرین دارای خواص ضدعفونی کننده است و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند با کشتن باکتری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها میکروارگانیسم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها که ممکن است در توالت و فاضلاب وجود داشته باشند، به تمیزی و بهداشتی بودن آن­ها کمک کند.

از بین بردن بوهای نامطبوع

علت بوی بد فاضلاب آشپزحانه چیستجوش شیرین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند بوهای نامطبوع و ناخوشایندی که ممکن است در توالت و فاضلاب وجود داشته باشد را از بین ببرد و تازگی و عطر خوبی به محیط بدهد.

پاکسازی لکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ها و رسوبات

 جوش شیرین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به عنوان یک ماده پاک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده قوی عمل کند و لکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، رسوبات و آلودگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های موجود در توالت و فاضلاب را از بین ببرد.

نکته: قبل از استفاده از جوش شیرین یا هر محصول شیمیایی دیگر، بهتر است دستورالعمل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و هشدارهای موجود روی بسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی را به دقت مطالعه کنید و از محصولات بهداشتی مناسب و با استانداردهای لازم استفاده کنید. همچنین، توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود در هنگام استفاده از محصولات شیمیایی از دستکش و ماسک محافظ استفاده کنید و به تهویه مناسب در محیط نیز توجه کنید.

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین راهکاری سنتی و آسان

در این مقاله به بررسی مراحل باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین پرداختیم و کاربردهای این ماده جادویی در زمینه بازکردن لوله فاضلاب را عنوان کردیم. اگر به هر دلیلی موفق به باز کردن لوله فاضلاب خود با استفاده از جوش شیرین یا سایر ترکیبات شیمیایی نشدید، می­توانید با یک تماس از خدمات ما در شرکت لوله بازکنی فوری بهره‌مند شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *