باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه یکی از روش‌ های خانگی برای رفع گرفتگی است. البته، استفاده از نوشابه در تمیز کردن قسمت های مختلف منزل نیز کاربرد دارد که در ادامه تمامی نکات مربوط به استفاده از نوشابه را بررسی خواهیم کرد.

بنر لوله بازکنی فوریباز کردن لوله فاضلاب با نوشابه و جوش شیرین

نوشابه و جوش شیرین برای لوله بازکنینوشابه به تنهایی قدرت باز کردن کامل گرفتگی لوله را ندارد. به همین دلیل معمولا آن را با ماده دیگری مانند جوش شیرین ترکیب می‌کنند تا بتواند به صورت موثری لوله را باز کند. در این روش ابتدا کمی نوشابه را به داخل سینک ظرفشویی یا لوله فاضلاب دستشویی یا حمام بریزید. سپس، جوش شیرین را به آن اضافه کنید و کمی صبر کنید تا این دو ماده با هم ترکیب شوند.

نکته مهم:

 هنگامی که در روش های خانگی چه برای باز کردن لوله و چه برای تمیز کردن جایی، جوش شیرین را به ماده اولیه اضافه کردید، از تلمبه دستی استفاده نکنید. جوش شیرین از ترکیب نمک سدیم با یک اسید به دست می آید. به همین دلیل، هنگامی که با سرکه یا نوشابه ترکیب می شود، فعل و انفعالات شدیدی از خود بروز می دهد. این واکنش ممکن است به صورت پرتاب اسید به سمت صورت شما باشد. به همین دلیل نباید از تلمبه دستی هنگام کار با این ترکیبات استفاده کنید.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه ، جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن و گرفتگی لوله فاضلابدر این روش یکی بطری نوشابه را به همراه یک فنجان جوش شیرین و یک بطری سرکه آماده کنید. نصف نوشابه را درون سینک یا لوله گرفته شده خالی کنید. سپس، کل فنجان جوش شیرین را درون لوله فاضلاب بریزید. بعد دوباره باقیمانده نوشابه را درون لوله فاضلاب یا سینک خالی کنید و پنج دقیقه صبر کنید. در گام آخر، سرکه را به سه پیمانه تقسیم کنید. هر پیمانه را به فاصله زمانی چندین ثانیه درون سینک یا لوله گرفته شده بریزید تا واکنش شیمیایی مورد نظر رخ بدهد. آنچه رخ خواهد داد، چیزی شبیه به فوران های آتشفشانی است. این ترکیب قوی نه تنها لوله را باز می کند، حتی می تواند چربی، فضولات چسبیده به لوله و چربی هایی که در این مدت به دیواره لوله چسبیده بودند را به راحتی شسته و مسیر لوله را کاملا تمیز کند.

سایر کاربردهای شگفت انگیز نوشابه برای تمیز کردن، باز کردن و جلا دادن سطوح

استفاده از نوشابه برای تمیز کردن منزلترکیبات نوشابه به دلیل وجود اسید فسفریک، قند بسیار بالا و مواد دیگر برای بدن مضر است. اما همین ترکیبات مضر، توانایی باز کردن لوله فاضلاب، تمیز کردن سطوح، از بین بردن لکه چربی از روی لباس و مانند آن را دارند. کاربردهایی که هر کدام هشداری برای منع مصرف نوشابه را به ما گوشزد می کند.

تمیز کردن سپر اتومبیل با نوشابه

برای برق انداختن سپر خودرویی که هر روز با آن تا محل کار، دانشگاه یا تفریح می‌روید، می توانید از نوشابه استفاده کنید. نوشابه به دلیل ترکیباتی که دارد بدون اینکه آسیبی به ظاهر سپر وارد کند،  آن را بسیار تمیز می کند.

تمیز کردن سرویس بهداشتی با نوشابه

اگر فردی هستید که به دلیل آلرژی نمی توانید از مواد شوینده قوی برای نظافت سرویس بهداشتی خود استفاده کنید، می توانید نوشابه را جایگزین کنید. نوشابه به دلیل وجود اسید فسفریک در داخل ترکیباتش، قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد. کمی از آن را روی سرویس بهداشتی یا روشویی بریزید. اجازه دهید که یک ساعت به همان صورت باقی بماند. بعد از گذشت یک ساعت با کمی آب محیط را بشویید. خواهید دید که همه جرم ها از بین رفته و محیط دستشویی کاملا تمیز شده است.

جدا کردن پیچ و مهره زنگ زده با کمک نوشابه

هنگامی که پیچ و مهره ها زنگ می زنند، با هوا ترکیب شده و فلز شروع به خوردگی می کند. اکسید آهن غشای ضخیمی به دور فلز ایجاد می کند و همین باعث می‌شود پیچ و مهره که در هم تنیده شده‌اند، به سختی از هم باز شوند. با کمک نوشابه می توانید به راحتی این دو را از هم جدا کنید. تنها کافی است، پیچ و مهره را داخل ظرفی قرار داده و مقداری نوشابه روی آن بریزید. سپس به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا پیچ و مهره ها درون ظرف باقی مانده و نوشابه را به خود جذب کنند. کم کم پیچ و مهره در هم تنیده شده از هم باز می شوند و به راحتی می توانید آن ها را جدا کنید.

 لوله فاضلاب ممکن است به دلایل مختلفی دچار گرفتگی شود. اگر مشکل حاد نباشد، می توانید به کمک روش های خانگی مختلف مانند سرکه، جوش شیرین یا مقداری نوشابه برای باز کردن لوله اقدام کنید. در غیر اینصورت می توانید از طریق شرکت خدمات فنی لوله بازکنی فوری برای باز کردن لوله فاضلاب خود کمک بگیرید. برای باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه هم تنها به نکته اشاره شده در توضیحات بالا توجه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *