رفع بوی بد فاضلاب، دستشویی، حمام، توالت و چاهک آشپزخانه

قبل از هر چیز باید بدانیم بوی بد فاضلاب ناشی از چیست: گاز هایی که در فاضلاب به وسیله فعل و انفعالات شیمیایی تولید می شوند و رایج ترین آنها سولفید هیدروژن است دارای بوی بسیار بد و زننده ای هستند که گاها در اثر نقص سیستم لوله کشی فاضلاب و یا عوامل دیگر از دریچه های فاضلاب خارج می شوند.

بوی فاضلاب می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث سر درد ، خواب آلودگی، بی حالی، حالت تهوع، استفراغ، تحریک چشم‌ها و سیستم تنفسی شود ، بنابر این باید فوری در جهت رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود.

در بعضی از موارد علت بوی بد فاضلاب می تواند از گرفتگی لوله های فاضلاب باشد و یا مرگ جانوران کوچک مانند موش داخل سیستم لوله کشی فاضلاب ، به هر حال ابتدا باید علت نشت بو به داخل خانه مشخص شود و سپس برای رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود.

دلیل بوی بد فاضلاب در خانه چیست؟

بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. این بو می تواند دائمی باشد و یا فقط در زمانهای مختلفی به مشام برسد. می تواند بسیار غلیظ باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد.

همانطور که شما هم احساس کرده اید این بو می تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد . می تواند در آشپزخانه ، توالت ، حمام و یا هرجای دیگر از ساختمان به مشام برسد.

در سیستم فاضلاب اصولا بعد از هر ورودی یک لوله به شکل حرف U انگلیسی نصب می شود و همواره مقداری آب داخل آن وجود دارد و باعث می شود بوی داخل فاضلاب به بیرون نشت نکند . در بسیاری از موارد مشکل بوی بد فاضلاب به دلیل نقص در همین سیستم به وجود می آید .

در کل می توان گفت گرفتگی لوله ها ، بازگشت یا ماندن فاضلاب در داخل لوله کشی ، نشت لوله های فاضلاب ، شیب نا مناسب لوله ها و … همگی باعث ایجاد بوی بد فاضلاب می شوند و تنها راه رفع آن آشنایی کامل با سیستم فاضلاب شهری ، تشخیص منبع و ارائه راهکار مناسب است .