یکی از بدترین اتفاقاتی که شاید برای آشپزخانه رخ بدهد، گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی است که می تواند بسیار آزار دهنده باشد. در این مطلب شما با علائم و علت این گرفتگی و روش های رفع آن آشنا می شوید. سپس در صورت برطرف نشدن مشکلتان اصلا جای نگرانی نیست. زیرا شما می توانید با استفاده از خدمات مجموعه لوله بازکنی فوری که دارای استادان لوله بازکنی حرفه ای و باتجربه است، اقدام به رفع گرفتگی لوله لباسشویی خود کنید.

 مجموعه لوله بازکنی فوری این ضمانت را به مشتریان خود می دهد که در کوتاه ترین زمان و با نازلترین قیمت، علت گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی را شناسایی و اقدام به رفع آن کند. به دلیل رفاه و آسایش مشتریان عزیز خدمات لوله بازکنی فوری به شکل شبانه روزی ارائه شده و فقط کافیست شما در هر نقطه از تهران که هستید، در هنگام بروز این مشکل با شماره های موجود در سایت ارتباط برقرار کنید تا با کمک تجارب متعدد سرویس کاران مشکل شما برطرف شود.

بنر لوله بازکنی فوریدلایل مهم تخلیه آب ماشین لباسشویی


به چند دلیل تخلیه به موقع و درست آب از لوله ماشین لباسشویی بسیار مهم است که در زیر به چند مورد آن می پردازیم:

 1. خراب شدن زودهنگام ماشین لباسشویی و قطعات آن ازجمله از کمکها، کاسه نمد، بلبرینگ ها، تسمه و نیز ایراد مختلف در موتور
 2. به دلیل برگشت آب به داخل ماشین، لباس ها بعد از شستشو چرک مرد شده و تمیز نمی شوند.
 3. گاهی در اثر عدم تخلیه، آب فاضلاب در کف آشپزخانه جاری می شود.

در زمان بروز گرفتگی لوله لباسشویی برای آن که بتوانیم موثرترین روش لوله بازکنی را انتخاب کنیم باید در ابتدا علت گرفتگی لوله تخلیه را بررسی کنیم که این کار را می توانید به نیروهای ماهر و حرفه ای لوله بازکنی نارمک بسپارید. پرسنل متخصص این مجموعه به سرعت و دقت علت گرفتگی لوله را پیدا می کنند. زیرا با دانستن علت این گرفتگی راحت تر و سریع تر می توان این مشکل را رفع کرد.

علائم گرفتگی فاضلاب ماشین لباسشویی

علائم گرفتگی لوله ماشین ظرفشوییگرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی از مشکلات ناخوشایندی است که گاهی برای ما پیش می آید. در هنگام  گرفتگی لوله علائمی به وجود می آید که ما با مشاهده آن ها می توانیم گرفتگی را تشخیص دهیم. برخی از این علائم به شرح زیر است:

بوی نامطبوع

از اولین علائم گرفتگی لوله فاضلاب می توان به بوی نامطبوع آن اشاره کرد. در صورتی که هنگام تخلیه آب لباسشویی متوجه بوی بد فاضلاب می شوید احتمالا لوله گرفته است. زیرا مسدود شدن مسیر تخلیه فاضلاب سبب جمع شدن گنداب ها و ایجاد بوی بدی می گردد.

صدای غرغر

یکی دیگر از علائم مسدود بودن لوله فاضلاب لباسشویی ایجاد صدای غرغر در هنگام تخلیه آب لباسشویی می باشد. در این حالت به دلیل گرفتگی لوله، خروج آب با مشکل مواجه شده و هنگام تخلیه آب به درون لوله فاضلاب، این صدا به وجود می آید. در این حالت می توانیم با مجموعه لوله بازکنی شرق تهران تماس گرفته و از نیروهای باتجربه و متخصص این مرکز کمک بگیریم. 

آبکشی آهسته

آبکشی نامناسب ماشین لباسشوییآب کشی آهسته از علائم دیگر گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی است. در هنگام عملیات آبکشی لباس ها، پمپ تخلیه لباسشویی وظیفه تخلیه آب کثیف داخل دیگ آن و آبکشی را برعهده دارد. به این صورت که پمپ با پمپاژ کردن آب، آن‌ را از راه شلنگ تخلیه به لوله فاضلاب هدایت می کند. بعضی مواقع به دلیل گرفتگی لوله، پمپ وظیفه خود را به خوبی انجام‌ نداده و دور تند لباسشویی برای آبکشی لباس ها صورت نمی گیرد.

چگونگی تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

برای اینکه شما به صورتی صحیح تشخیص دهید که لوله فاضلاب دچار مسدودی شده است یا خیر، در ابتدای امر باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • دستگاه ماشین لباسشویی را از آب پر کرده و به جای  شستن لباس ها، آن را بر روی بخش تخلیه تنظیم کنید.
 • باید قبل از انجام عملیات تخلیه فاضلاب، اطمینان حاصل کنید که می توانید به طور صحیح این مراحل را ببینید.
 • پس از تخلیه آب ماشین لباسشویی در زمان خروج آب لازم است نحوه خروج را با دقت مشاهده کنید.
 • اگر مشاهده کردید که جریان آب کند بوده و عملیات تخلیه زمان زیادی طول کشیده است، این بدین معنی می باشد که گرفتگی در لوله زیاد می باشد.

دلایل رایج گرفتگی فاضلاب ماشین لباسشویی

راه های باز کردن لوله فاضلاب ماشین لباسشوییگاهی برای ما این سوال پیش می آید که چرا مسیر لوله فاضلاب لباسشویی مسدود شده است. در جواب این سوال باید گفت که علت گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی متفاوت بوده و به دلایل مختلفی رخ می دهد:

تجمع مواد شوینده، نرم کننده، پارچه یا پرز

کاربرد لباسشویی شستن لباس هاست، پس یکی از این دلایل انسداد لوله آن تقریبا برای ما روشن است. پارچه ها و لباس ها به مرور زمان مو و پرز و گاهی برخی لباس ها گل و رسوب را جمع کرده که در نهایت به  لباسشویی می ریزد که راه لوله را مسدود می کند. گاهی هم باقیمانده های مواد شوینده و جرم های مواد نرم کننده نیز سبب این گرفتگی است.

وجود اجسام خارجی در لوله تخلیه

به دلیل اینکه پمپ تخلیه لباسشویی به سینک ظرفشویی و دیگر لوله های آشپزخانه متصل است، گاهی زباله های این لوله ها و اجسام ریز خارج شده از آن ها می تواند خروجی ماشین لباسشویی را مسدود کند.

مشکلات سیستم لوله کشی

 برای لوله کشی لباسشویی باید طراح تاسیسات و مهندس ساختمان از قبل مکان نصب لباسشویی را تعبیه کرده و مسیر لوله فاضلاب را به درستی مشخص کند.  مطابق با نقشه تاسیسات، هر منطقه باید مسیر فاضلاب مستقلی داشته باشد. گاهی مشکلات سیستم لوله کشی فاضلاب، دلیل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی می باشد.

چگونه لوله فاضلاب ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

باز کردن لوله فاضلاب لباسشویی با روش های مختلفی انجام می گیرد که در قسمت زیر به چند روش باز کردن لوله ماشین لباسشویی می پردازیم:

استفاده از آب گرم و تمیز ‌کننده قوی

آب جوش برای تمیز کردن لوله فاضلاببهترین روش برای رفع انسداد فاضلاب لباسشویی این است که در ابتدا یک سطل آب را داغ روی آن بریزید. سطل آب داغی را آماده کرده و به آرامی در چندین مرحله آن را داخل لباسشویی بریزید. چند دقیقه ای صبر کرده و سپس دوباره امتحان کنید. چنانچه آب فرو رفت، مشکل حل می گردد. در غیر این صورت باید این راه را دوباره تکرار کنید.

 • ابتدا باید شیلنگ لباسشویی را از پمپ تخلیه دیواری جدا کنید و در مخزن آب قرار دهید تا تخلیه شود.
 • باید کتری آب از قبل آماده کرده و آن را در فاضلاب بریزید تا از این راه انسداد برطرف شود.
 • سپس مایع ظرفشویی را داخل لوله ریخته و پس از ۳۰ دقیقه مجدد با آب گرم بشویید.

استفاده از جاروبرقی 

از راه های دیگر رفع انسداد فاضلاب تخلیه لباسشویی استفاده از جاروبرقی می باشد که روشی بسیار کاربردی است.  باید جاروبرقی را در حالت مرطوب قرار داده و آن را در دهانه لوله بگذارید. قدرت مکش جاروبرقی بالاست و از مطمئن ترین روش های رفع گرفتگی تخلیه لباسشویی به حساب می آید.

با تکرار چند بار این عمل، گرفتگی خط فاضلاب از بین رفته و در راه آن باز می گردد. دقت کنید که قبل از روشن کردن دستگاه باید در حالت مرطوب تنظیم شود تا با وجود اتفاقی آب در شیلنگ و مکیده شدن آن اتفاقی برای دستگاه نیفتد.

ترکیب جوش شیرین و سرکه 

جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن و گرفتگی لوله فاضلابیکی از راه حل های خانگی رفع انسداد ترکیب سرکه و جوش شیرین است که برای تهیه این محلول لوله کشی، باید نصف لیوان جوش شیرین و یک لیوان سرکه آماده کنید. برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی، ابتدا باید جوش شیرین را داخل آن ریخته و سپس سرکه را اضافه کنید. این دو ماده ترکیبی شیمیایی ایجاد می کنند که می تواند پشم، پنبه، روغن و دیگر مواد داخل لوله را حذف کند. برای قوی تر شدن ترکیب می توانید از نمک به همراه دو ماده ذکر شده استفاده کنید.

 • در این روش اول باید جوش شیرین را درون آبکش دیواری بریزید و سپس کمی سرکه به آن اضافه کنید.
 • پس از ریختن محلول، نیم الی ۱ ساعت صبر کرده و سپس آب داغ را درون لوله بریزید.
 • ترکیب سرکه و جوش شیرین باعث واکنش شیمیایی شده و با این ترکیب میشود تا ۹۰ درصد گرفتگی لباسشویی را رفع کنید.
 • در صورت رفع نشدن مشکل این مسیر را تکرار کنید.
 • استفاده از این راه برای انسداد جزئی راحت است، اما به برای گرفتگی عمیق چندان مفید نمی باشد.

رفع گرفتگی با اسید 

بدترین کاری که می شود برای رفع مسدودی لوله فاضلاب انجام داد، ریختن محلول لوله بازکنی یا همان اسید در لوله است. زیرا این روش حتی اگر گرفتگی لوله را رفع کند، مشکلات دیگری را به وجود می آورد.  با ریختن اسید در لوله به دلیل وجود آب در لوله اسید رقیق شده و قدرت خود را از دست می دهد. حتی در صورت اثر بخشی اسید رقیق شده، فقط سوراخی کوچک باز شده و مجدد بسته خواهد شد. اگر لوله باز باشد و شما اسید را در آن بریزید، بدون هیچ اثری و به سرعت از لوله رد می شود. در نتیجه اسید باقیمانده در شتر گلو و نیز اتصالات باعث نشتی شده و هزینه را چند برابر می کند.

استفاده از فنر خدمات لوله بازکنی 

لوله بازکنی بدون کثیف کاریاگر استفاده از ۴ روشی که مرور کردیم مشکل شما را حل نکرد، باید با لوله بازکنی تماس بگیرید تا لوله را با دستگاه لوله بازکن و فنر برقی باز کرده و رسوب و چربی آن را بگیرد تا دیگر تا چند سال با گرفتگی لوله فاضلاب مواجه نشوید. زیرا استفاده از فنر از بهترین روش های است که می توانید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی استفاده کنید. دستگاه فنر برقی می تواند هر نوع گرفتگی لوله فاضلاب را حتی اگر با سیمان گرفته باشد، به صورت صد در صد تضمینی برطرف کند. با استفاده از این روش باز کردن لوله ماشین لباسشویی  مشکل شما با کوتاه ترین زمان و کمترین کثیف کاری رفع می شود.

در این راستا خدمات لوله بازکنی تهرانپارس جهت رفاه و آسایش مشتریان خود با کمک تجربه و مهارت بالا و تجهیزات به روز در خدمت آنان است. خدمات این مجموعه در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز و در هر نقطه از شهر تهران انجام می گیرد.

پیشگیری از گرفتگی فاضلاب ماشین لباسشویی

امر پیشگیری از گرفتگی لوله ها از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا از پرداخت هزینه های سنگین و انواع خسارت جلوگیری می کند. شما با توجه به نکاتی ساده می توانید از گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی خود پیشگیری به عمل آورید:

تمیز کردن منظم ماشین لباسشویی

برای رفع انسداد و گرفتگی های سطحی و همچنین جلوگیری از انباشته شدن کثیفی و جرم و مواد اضافی، بهتر است به طور منظم و مرتب ماشین لباسشویی خود را تمیز کرده و برای این کار از مواد ضد رسوب استفاده کنید. این مواد را باید در لوله تخلیه ماشین لباسشویی بریزید. البته می توانید بدون این مواد هم گهگاهی با استفاده از آب گرم لباسشویی را تمیز کنید. 

استفاده صحیح از مواد شوینده و نرم کننده

باید از مواد شوینده و نرم کننده به اندازه نیاز و مقدار لباس در لباسشویی استفاده کرد. میزان بیشتر از حد معمول آن باعث ایجاد رسوب و گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی می گردد. از به کار بردن مواد شوینده و نرم کننده بی کیفیت در ماشین لباسشویی خود جدا پرهیز کنید.

زیرا این مواد دارای ناخالصی بوده و به سرعت در فاضلاب و قسمت تخلیه رسوب می کند و باعث انسداد آن می گردد. گاهی ممکن است مواد شوینده وارد لباسشویی شود اما نرم کننده درون جا پودری باقی‌ بماند. با تمیز نکردن جا پودری لوله سیفون با گذشت زمان مسدود می شود.

بنابراین باید جا پودری را خارج کرده و توسط یک برس کوچک یا مسواک کهنه و با کمک مواد جرم گیر، قسمت مواد نرم کننده و پودر را از رسوب تمیز کنید. انجام این کار راحت بوده و به پیشگیری از انسداد لوله کمک می کند.

بازرسی و نگهداری منظم سیستم لوله کشی

برای پیشگیری از انسداد لوله لباسشویی نیاز است که هر چند وقت یکبار مسیر تخلیه آب آن بررسی منظم و دوره ای شود تا هرگونه انسداد سطحی در مسیر لباسشویی را به ما نشان داده و مشخص گرداند. 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *