معرفی تجهیزات مدرن لوله بازکنی و کاربرد آن ها

لوله بازکنی فوری با تجهیزات مدرن

در گذشته لوازم و تجهیزات لوله بازکنی در ساده ترین حالت ممکن بودند و اغلب آن ها با عملکردی دستی در زمینه تشخیص محل گرفتگی و باز کردن گرفتگی لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند که البته هنوز هم این ابزار وجود دارند؛ اما در مقابل تجهیزات مدرن لوله بازکنی چندان کارآمد نبوده و به تدریج کنار گذاشته می شوند.

استفاده از ابزارهای دستی لوله بازکنی به سبب آنکه کار با این تجهیزات آسان می باشد و اغلب افراد تازه کار به راحتی می توانند با عملکرد آن ها آشنا شوند و فرایند لوله بازکنی را به تنهایی انجام دهند، معمولا در وهله اول افراد نابلد و غیرمتخصص به سراغ این ابزار می روند؛ اما اگر کمی با تجهیزات مدرن لوله بازکنی آشنا شوید و فرایند کار با این ابزار را یاد بگیرید، شما هم دیگر به سراغ لوازم دستی و قدیمی گذشته نمی روید، بلکه با استفاده از تجهیزات مدرن لوله بازکنی در کمترین زمان ممکن مشکل گرفتگی لوله های آب و فاضلاب را رفع می کنید.

با گسترش تکنولوژی و کاربرد آن در حرفه های مختلف ابزار و تجهیزات صنعتی تغییر کرده اند و امروزه دیگر ابزارهای دستی چندان کاربردی در اجرای عملیات های مختلف ندارند. تجهیزات مدرن لوله بازکنی نیز از جمله وسایل و ابزار لوله بازکنی است که به جای ابزارهای سنتی و دستی قدیمی روی کار آمده و مورد استفاده قرار گرفتند. این تجهیزات چندان هم که فکر می کنید عملکرد پیچیده ای ندارند و شاید اگر کمی وقت بگذارید، بتوانید به سرعت با شیوه کار آن ها آشنا شوید؛ اما در هر حال بهتر است برای استفاده بهتر از این ابزار و انجام فرایند لوله بازکنی در کمترین زمان ممکن از یک متخصص کمک بگیرید.

Figure 1  تجهیزات مدرن لوله بازکنی

تجهیزات مدرن لوله بازکنی چه کاربرد و مزایایی دارند؟

تجهیزات مدرن لوله بازکنی که با تغییر ابزارهای دستی و به مرور زمان ساخته شدند، از جمله لوازم کاربردی هستند که اغلب در زمینه فعالیت های تاسیساتی در ساختمان های اداری، تجاری، صنعتی و مسکونی به کار برده می شوند. کاربرد اصلی این ابزار در زمینه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب می باشد؛ اما به طور کلی با توجه به آنکه این تجهیزات دارای انواع مختلفی می باشند، از آن ها می توانید در کاربردهای دیگری نیز از جمله تشخیص محل گرفتگی لوله ها، محل نشتی و باز کردن گرفتگی لوله های آب و فاضلاب استفاده کنید.

استفاده از تجهیزات مدرن لوله بازکنی با توجه به آنکه این ابزار سیستم پیشرفته تری دارند، اغلب در تسریع روند لوله بازکنی موثر می باشند؛ اما به طور کلی استفاده از این ابزار موجب می شود تا شما سریع تر و بهتر محل گرفتگی لوله ها را تشخیص دهید و سپس با استفاده از تکنولوژی این تجهیزات بهترین عملکرد را در زمینه باز کردن گرفتگی لوله ها داشته باشید. به طور کلی از جمله مزایای کاربردی تجهیزات مدرن لوله بازکنی فوری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تشخیص سریع محل گرفتگی لوله ها
  • اجرای انواع عملیات های تاسیساتی با استفاده از انواع تجهیزات مدرن لوله بازکنی
  • تسریع روند باز کردن گرفتگی لوله های آب و فاضلاب
  • اجرای هرچه بهتر عملیات لوله بازکنی

Figure 2  مزایای کاربردی تجهیزات مدرن لوله بازکنی

معرفی انواع تجهیزات مدرن لوله بازکنی

تجهیزات مدرن لوله بازکنی شامل ابزارهای مختلفی می باشند و هر یک در زمینه تشخیص و رفع گرفتگی لوله های آب و فاضلاب نقش بسزایی دارند؛ اما در حالت کلی اگر بخواهیم به ابزار کاربردی در زمینه لوله بازکنی فوری اشاره کنیم، می توان این ابزار را به صورت زیر معرفی کرد:

  • دستگاه لوله بازکنی فنرزنی

یکی از معروف ترین و البته کاربردی ترین ابزار لوله بازکنی دستگاه فنرزنی است که در گذشته به صورت دستی مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه با کاربرد تکنولوژی این دستگاه نیز در یک شکل مدرن و امروزی طراحی می شود و قابلیت های بالاتری نسبت به دستگاه های ساده و سنتی دارد. در هر حال استفاده از این ابزار موجب تسریع روند رفع گرفتگی لوله های فاضلاب شده و در نهایت با استفاده از این ابزار می توانید از بالازدگی آب فاضلاب و انتشار بوی بد فاضلاب در محیط جلوگیری کنید.

دستگاه لوله بازکنی فنرزنی دارای انواع مختلفی از جمله دستگاه سر فنر الماسی، سر فنر نیزه ای، سر فنر کوزه ای، چاقویی، سر فنر اسیدی، سر فنر ابزار گیر، سر فنر بررسی و سر فنر میله فنری می باشد.

  • دستگاه لوله بازکنی ارابه ای و دریلی

این دو دستگاه از جمله تجهیزات مدرن لوله بازکنی می باشند که نسبت به دستگاه های فنرزنی کارکرد بالاتری دارند؛ اما در کل طرز کار هر دو مدل مشابه دستگاه های فنرزنی می باشند و با استفاده از هر کدام می توانید به راحتی مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

  • دستگاه لوله بازکنی کارواش و تراکم هوا

این دستگاه ساختار ساده تری نسبت به سایر مدل ها و تجهیزات مدرن لوله بازکنی فوری دارد و پایه اصلی عملکرد آن آب است، بدین صورت که آب توسط پمپ با فشار بالا به درون لوله های فاضلاب تزریق شده و به این طریق موجب رفع گرفتگی لوله های فاضلاب می شود.

Figure 3  انواع تجهیزات مدرن لوله بازکنی

استفاده از هر یک این ابزار به دانش و مهارت کافی نیاز دارد، یعنی شما نمی توانید به تنهایی از این لوازم برای رفع گرفتگی لوله ها در منزل و محیط کار استفاده کنید. بنابراین پیش از استفاده از این تجهیزات مدرن و پیشرفته بهتر است ابتدا آموزش ببینید یا در نهایت از یک تکنسین ماهر و کاربلد لوله بازکنی کمک بگیرید تا عملیات رفع گرفتگی لوله های آب و فاضلاب به بهترین نحو ممکن و در کمترین زمان انجام شود.

تیم متخصص و کاربلد گروه لوله بازکنی فوری از جمله شرکت های خدماتی و تاسیساتی در تهران هستند که با ارائه خدمات بیست و چهار ساعته و شبانه روزی می توانند در زمینه رفع گرفتگی لوله ها، تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله ها، تخلیه چاه و لایروبی فاضلاب به شما کمک نمایند. برای استفاده از خدمات تیم مجرب لوله بازکنی فوری در تهران می توانید به آدرس سایت به نشانی www.loolebazkonifori.com مراجعه کرده و پس از دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان شرکت درخواست خود را برای دریافت خدمات به ما ارائه نمایید.