لوله بازکنی با مواد شیمیایی چگونه است؟

لوله بازکنی با مواد شیمیایی  در چه شرایطی امکان پذیر است؟

لوله بازکنی با مواد شیمیایی  کار چندان دشواری نیست و شما به سادگی می توانید از این روش در خانه یا محیط کار برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که این روش بسیار خطرناک بوده و در هر زمانی نیز کاربردی نمی باشد بلکه برای استفاده از روش لوله بازکنی با مواد شیمیایی  لازم است به یکسری نکات حتما توجه نمایید و این روش را در زمان درست آن استفاده کنید.

در شرایطی که با گرفتگی های شدید لوله های فاضلاب مواجه هستیم، استفاده از هیچ روش ساده و پیش پا افتاده خانگی نمی تواند مشکلات گرفتگی و پیامدهای آن را رفع کند. در چنین مواقعی فقط و فقط روش های پیشرفته لوله بازکنی فوری است که می تواند با کاربرد تجهیزات مدرن لوله بازکنی انجام شود و در کسری از ثانیه گرفتگی ها و رسوبات لوله های فاضلاب را از بین ببرد.

برای چنین شرایط بغرنج و حساسی حتما باید از یک تکنسین کمک بگیرید، چرا که استفاده از ابزارهای پیشرفته و تجهیزات مدرن لوله بازکنی به دانش و مهارت های خاص خود نیاز دارد و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. بنابراین در شرایط حساس نمی توانید از مواد شیمیایی و محلول های اسیدی در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده کنید، بدین ترتیب چه زمانی لوله بازکنی با مواد شیمیایی  امکان پذیر است؟

استفاده نا به جا و بیش از حد ممکن از مواد شیمیایی و محلول های اسیدی به مرور زمان بر لوله ها اثر گذاشته و موجب تخریب تجهیزات ساختمانی می شود؛ اما اگر در شرایط گرفتگی های خفیف لوله ها از این مواد استفاده کنید، شاید مشکل شما تا حدودی رفع شود. در واقع لوله بازکنی با مواد شیمیایی  با توجه به آنکه این مواد خطرناک هستند، چندان توصیه نمی شود؛ اما می توانید از این روش در شرایطی که دسترسی به ابزارهای لوله بازکنی ندارید و ممکن است عدم اقدام به موقع در این زمینه موجب بالا زدن آب فاضلاب شود، می توانید با مواد شیمیایی بازاری گرفتگی لوله های فاضلاب را رفع کنید.

Figure 1  لوله بازکنی با مواد شیمیایی

 

لوله بازکنی با مواد شیمیایی  و نکات ایمنی آن

مواد شیمیایی و محلول های اسیدی لوله بازکنی به سبب ترکیبات قوی که دارند، بسیار خطرناک می باشند و اگر به درستی استفاده نشوند، ممکن است صدمات جبران ناپذیری را بر شما داشته باشند. بنابراین در هنگام استفاده از این مواد بهتر است که به نکات ایمنی در این زمینه توجه داشته باشید و با رعایت اصول ایمنی از روش لوله بازکنی با مواد شیمیایی  در رفع گرفتگی لوله ها در منزل یا محیط کار استفاده کنید.

از جمله نکات ایمنی که باید در هنگام اجرای فرایند لوله بازکنی با مواد شیمیایی  بدان ها توجه داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هنگام استفاده از محلول های شیمیایی لوله بازکنی حتما از ماسک استفاده کنید. این مواد در هنگام واکنش گازهای سمی تولید می کنند که ممکن است تاثیرات مخربی روی ریه و مجاری تنفسی شما داشته باشد، از این رو لازم است در هنگام استفاده از این محلول های شیمیایی حتما ماسک داشته باشید.

Figure 2  نکات ایمنی در لوله بازکنی با مواد شیمیایی

  • برخی از محلول های شیمیایی لوله بازکنی از ترکیبات بسیار قوی ساخته شده اند که ممکن است هنگام لمس آن ها با پوست دست، صدمات جبران ناپذیری روی پوست داشته باشند. بنابراین در هنگام استفاده یا اجرای فرایند لوله بازکنی با مواد شیمیایی حتما از دستکش های مخصوص استفاده کنید.
  • هنگام شستشوی محیط پس از استفاده از مواد شیمیایی و محلول های لوله بازکنی بهتر است از آب سرد استفاده کنید. استفاده از آب داغ بر واکنش های اسیدی این مواد تاثیر بسزایی می گذارد و ممکن است تولید گازهای سمی را افزایش دهد یا موجب ترک خوردن سرامیک ها یا سنگ توالت شود.
  • از مخلوط کردن محلول های مختلف با یکدیگر بپرهیزید. این مواد به خودی خود خطرناک و قوی هستند، ترکیب آن ها با یکدیگر می تواند واکنش های خطرناکی را ایجاد کند. بنابراین حتما در این زمینه طبق دستورالعمل درج شده روی بسته محلول عمل کرده و از ترکیب مواد با یکدیگر خودداری کنید.
  • مواد شیمیایی لوله بازکنی فوری به مرور موجب پوسیدگی و خوردگی لوله ها می شوند و آسیب های فراوانی را به تاسیسات ساختمان وارد می کنند . بنابراین بهتر است از این روش لوله بازکنی تنها در شرایط بسیار حساس استفاده کنید، لذا از استفاده مداوم و همیشگی این مواد بپرهیزید.

Figure 3  محلول های شیمیایی لوله بازکنی فوری

 

چگونه از محلول های شیمیایی لوله بازکنی فوری استفاده کنیم؟

اگر قصد دارید با استفاده از روش لوله بازکنی با مواد شیمیایی  گرفتگی لوله های فاضلاب منزل یا محیط کار خود را رفع کنید، بهتر است در ابتدا با نکات ایمنی استفاده از محلول های شیمیایی آشنا شوید و با رعایت اصول ایمنی این کار را انجام دهید؛ اما اگر می پرسید لوله بازکنی با مواد شیمیایی  چگونه انجام می شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم برای این کار تنها لازم است از بازار یک محلول قوی و مناسب خریداری کنید و سپس با توجه به دستورالعمل محلول این فرایند را انجام دهید. در واقع طرز استفاده از محلول های شیمیایی لوله بازکنی فوری اغلب روی بسته آن ها درج شده و شما تنها با مطالعه این دستورالعمل و اجرای آن می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن فرایند رفع گرفتگی لوله های فاضلاب را به تنهایی انجام دهید.

لوله بازکنی با مواد شیمیایی  کار بسیار خطرناکی است و نباید به صورت مداوم و بدون رعایت اصول ایمنی انجام شود. استفاده از این روش تنها در مواقع حساس امکان پذیر است و در مواقعی که با مشکلات جدی گرفتگی لوله های ساختمان مواجه هستید، بهتر است از یک تکنسین ماهر و کاربلد کمک بگیرید.

تیم متخصص لوله بازکنی فوری با ارائه خدمات گسترده از جمله شرکت های خدماتی شبانه روزی است که در هر زمانی می تواند با تیم حرفه ای خود در زمینه اجرای انواع عملیات تاسیساتی ساختمان به شما کمک کند. برای استفاده از خدمات این گروه حرفه ای می توانید به آدرس سایت www.loolebazkonifori.com مراجعه کنید و پس از بررسی خدمات یا دریافت مشاوره از کارشناسان ما درخواست خود را مبنی بر اجرای عملیات های لوله کشی ساختمان, رفع گرفتگی لوله های فاضلاب، تخلیه چاه، لایروبی فاضلاب و … اعلام نمایید.


Figure 4  لوله بازکنی فوری