به طور معمول، مشکل گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع در منازلی اتفاق می‌افتد که فاضلاب خانه در گذشت زمان رسوب گرفته و راه آن باریک شده است. در این مواقع هر نوع بی‌توجهی به این موضوع، سبب می‌شود که گرفتگی‌های عمیق و سختی ایجاد شود.

اگر این اتفاق برای شما به وجود آمده است و مشکل از طریق راه‌های خانگی رفع نشده و به خدمت رفع گرفتگی توالت فرنگی نیاز داشتید، سرویس لوله بازکنی فوری در خدمت شماست، با ما تماس بگیرید.

۹ راه برای باز کردن گرفتگی توالت با مدفوع

مهم‌ترین موردی که در جریان باز کردن توالت فرنگی با مدفوع،باید به آن توجه کرد، میزان گرفتگی می‌باشد. زیرا روش‌های رفع گرفتگی با توجه به میزان آن، متفاوت می‌شود.

مثلا در گرفتگی سطحی، این مشکل با انجام روش‌های ساده و خانگی، به راحتی برطرف می‌شود.

همچنین تعدادی از محصولات شیمیایی و محصول روزمره خانگی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای از بین بردن انسداد توالت فرنگی استفاده کنید. در ادامه کلیه روش‌های ساده و استانداردی که توسط آن‌ها مشکل گرفتگی چاه توالت با مدفوع برطرف می‌شود، بیان شده است.

بنر لوله بازکنی فوریبرس توالت

برس توالتباید یک برس توالت در نزدیکی توالت خود داشته باشید. برس توالت می‌تواند ابزار مفیدی برای کمک به تجزیه مواد زائد جامد و پاکسازی مجرای فاضلاب باشد. همچنین این برس به تمیز کردن کاسه توالت از هر لکه‌ای که پس از شستشوی توالت باقی می‌ماند کمک می‌کند. برای استفاده از برس توالت، قسمت جاروی برس توالت را به سمت پایین فشار دهید تا به آرامی انسداد از بین برود. در صورتی که گرفتگی ایجاد شده از بین نرفت و اگر به خدمت رفع انسداد توالت فرنگی نیاز داشتید، سرویس  لوله بازکنی تهران پارس در خدمت شماست، با ما تماس بگیرید.

مفتول سیمی

سیم مفتول برای باز کردن لولهگاهی اوقات می‌توانید گرفتگی توالت فرنگی را با یک مفتول سیمی باز کنید. برای این کار ابتدا خمیدگی های مفتول را با انبردست کاملا صاف کرده و سر آن را به وسیله انبردست مانند قلاب درست کنید. سپس قلاب را درون لوله هدایت کرده و در حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در جهت‌های مخالف بچرخانید.  قلاب مفتول، راه گرفتگی را باز می‌کند و در نهایت باعث حل شدن و شستشوی گرفتگی می‌شود. در این روش باید کمی احتیاط کنید، زیرا مفتول سیمی می‌تواند به راحتی داخل کاسه توالت شما را خراش دهد.

آب داغ و صابون ظرفشویی

مخلوط آب جوش و مواد شوینده موجود در صابون به عنوان یک ترکیب عالی برای از بین بردن گرفتگی‌های مدفوع عمل می‌کند. برای این روش به آشپزخانه بروید و حدود ۶ فنجان آب در قابلمه‌ای بریزید. اجازه دهید آب به جوش بیاید و سپس ۲ قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی را در قابلمه بریزید. سپس به آرامی و با احتیاط قابلمه را داخل کاسه توالت بریزید.

پس از ریختن آب داغ در توالت، اجازه دهید حدود ۵ تا ۷ دقیقه بماند تا مدفوع نرم شود. باید متوجه شوید که ضایعات بعد از چند دقیقه شروع به نازک شدن کرده و تجزیه می‌شوند. هنگامی که به طور قابل توجهی شکسته شد، سعی کنید سیفون توالت را بشویید. شما باید از این روش فقط یک بار استفاده کنید، زیرا اضافه کردن بیش از حد آب می‌تواند باعث سرریز شدن توالت در هنگام گرفتگی شود.

جوش شیرین و فویل پلاستیکی

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرینجوش شیرین، یکی از آن دسته مواد اصلی خانگی است که می‌تواند برای اهداف مختلف استفاده شود و در حل کردن مدفوع که باعث گرفتگی توالت می شود بسیار موثر است.

برای این روش به چند فنجان آب گرم نیاز دارید. صندلی توالت را بالا بیاورید و سپس حدود ۳ تا ۶ فنجان از آن را داخل توالت بریزید. سپس، بلافاصله حدود یک فنجان جوش شیرین اضافه کنید. همچنین می توانید جوش شیرین را از قبل با آب مخلوط کرده و سپس داخل توالت بریزید. پس از انجام این کار، یک لایه فویل پلاستیکی را در بالای کاسه توالت قرار دهید؛ زیرا این کار به افزایش اثربخشی جوش شیرین کمک می‌کند.

در صورت لزوم اجازه دهید جوش شیرین از ۱۵ دقیقه تا یک ساعت در توالت بماند. سعی کنید همواره آن را کنترل کنید تا ببینید زباله‌ها تجزیه شده اند یا خیر. هنگامی که کاملا شکسته شد، پیستون خود را بردارید، یک یا دو ضربه خوب بوارد کرده و سپس توالت را بشویید.

کوکاکولا و فویل پلاستیکی

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابهکوکاکولا نه تنها برای رفع تشنگی شما در یک روز گرم تابستانی عالی است، بلکه برای رفع گرفتگی توالت نیز مناسب می‌باشد. اسید فسفریک موجود در این نوشیدنی آن را به یک عامل رفع گرفتگی بسیار موثر تبدیل می‌کند.

در ابتدا با بلند کردن کاسه توالت و سپس ریختن چند فنجان کوکاکولا در توالت شروع کنید. بین دو تا پنج فنجان باید این کار را انجام دهید. سپس، درب توالت را با فویل پلاستیکی بپوشانید تا به سرعت فرایند شیمیایی نوشابه کمک کند. کوکاکولا را بین ۱۰ دقیقه تا یک ساعت در توالت بگذارید.

سفید کننده خانگی

گاهی اوقات گرفتگی‌های توالت را می‌توان با استفاده از سفید کننده‌های خانگی نیز رفع کرد. اگر برای از بین بردن گرفتگی توالت فرنگی مشکل دارید، سعی کنید دو فنجان سفید کننده داخل کاسه توالت بریزید. قبل از استفاده از این روش، بهتر است یک پنجره یا در را باز کنید تا تهویه کمی در فضا وجود داشته باشد، زیرا بوی آن خطرناک و زیاد می‌باشد. اجازه دهید سفید کننده حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در کاسه بماند تا گرفتگی به مرور رفع شود. سپس سعی کنید با سیفون، توالت فرنگی را بشویید.

آب گرم و شامپو

شاید هرگز فکر نکرده باشید که از شامپو می‌توان به عنوان راه حلی برای خلاص شدن از گرفتگی کاسه توالت استفاده کرد. لوریل سولفات و سایر سورفکتانت‌های موجود در اکثر شامپوها برای حل کردن مواد زائد به طرز شگفت‌انگیزی عمل می‌کنند. این امر شبیه به نحوه عملکرد آن برای تجزیه روغن و کثیفی موهای شما می‌باشد. برای شروع، ۳ فنجان آب داغ را در کاسه توالت بریزید. بلافاصله بعد از آن، حدود ۸ تا ۱۰ قاشق از شامپو را در کاسه توالت بریزید و بگذارید حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در آنجا بماند.

پاک کننده‌های تخلیه شیمیایی

محلول لوله بازکن اکتیواگر هنوز گرفتگی توالت فرنگی شما رفع نشده است، می‌توانید از مواد تخلیه شیمیایی مثل لوله بازکن‌ها استفاده کنید. این مواد، حاوی مواد شیمیایی واکنشی هستند که باعث تجزیه مدفوع و رفع بوی بد فاضلاب می‌شوند. پاک کننده‌های آنزیمی حاوی آنزیم‌های زیست تخریب پذیر هستند که به تجزیه مواد زائد و تبدیل آن به مایع کمک می کند. اگر این راه حل نتیجه ای نداشت و گرفتگی شدید بود، بهترین گزینه، تماس با یک لوله کش حرفه‌ای مجاز می‌باشد.

نکات سریع برای جلوگیری از گرفتگی توالت

وجود میزان زیادی زباله جامد در کاسه توالت فرنگی، می‌تواند باعث گرفتگی توالت شود. اما گاهی اوقات گرفتگی توالت به دلیل وجود عادت‌های بد در زمان استفاده از توالت ایجاد می‌شود. در اینجا چند راه برای جلوگیری از گرفتگی توالت وجود دارد:

  • سعی کنید به جای استفاده از دستمال توالت دو لایه از نوع دستمال یک لایه استفاده کنید، زیرا نازک تر است و در صورت افتادن در توالت، احتمال گرفتگی آن کمتر است.
  • هرگز وسایل پیشگیری از بارداری، محصولات بهداشتی، دستمال مرطوب یا سایر اقلام غیر قابل تجزیه زیستی را در توالت نیندازید.
  • یک سطل زباله در کنار توالت خود قرار دهید تا به دفع صحیح زباله‌های روزانه کمک کند.
  • هرگز نباید مقدار زیادی دستمال توالت را به یکباره داخل توالت بریزید.
  • همیشه بعد از هر بار استفاده، توالت فرنگی را بشویید. نباید این کار را پس از ۲ یا ۳ بار استفاده از آن انجام دهید.

نتیجه گیری

دانستن بهترین روش‌ها برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع، مانند روش‌های فوق، در زمان شما برای رفع مشکل صرفه‌جویی می‌کند.  بنابراین اگر متوجه شدید که توالت شما از طریق مدفوع در حال انسداد است، از یکی از روش‌های ذکر شده در بالا استفاده کنید تا به رفع سریع انسداد کمک کنید. در نهایت نیز اگر به خدمت برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی نیاز داشتید، سرویس لوله بازکنی فوری در خدمت شماست، با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *