بسیاری از کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، آپارتمان‌نشینی را تجربه کرده اند و به خوبی می‌دانند که زندگی در آپارتمان مشکلاتی را نیز به همراه دارد. این مشکلات زمانی دوچندان خواهد شد که در یک آپارتمان قدیمی زندگی کنید یا برخی از اصول مهم لوله‌کشی در آپارتمان شما رعایت نشده باشد. بوی بد فاضلاب یکی از مشکلات مهم زندگی در چنین آپارتمان‌هایی است.

مطمئناً هیچ کدام از شما دوست ندارد در جایی زندگی کند که همیشه بوی فاضلاب دستشویی به مشامش می‌خورد. اگر با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنید باید به فکر راهکاری اساسی برای رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان خود باشید. رفع بوی بد دستشویی می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شده باشد.

 با این حال راهکارهای رفع بوی بد توالت بسیار زیاد هستند. ما در این مطلب به طور مفصل درباره دلایل به وجود آمدن این مشکل صحبت خواهیم کرد و به شما راهکارهایی ارائه خواهیم داد که می‌توانند در رفع بوی بد توالت موثر باشند؛ پس همراهمان بمانید.

بنر لوله بازکنی فوریعلت بوی بد دستشویی در آپارتمان

گازی که به دلیل تجمع فاضلاب ایجاد می‌شود حاوی ترکیبات مختلفی مانند دی‌اکسید کربن، متان، سولفید هیدروژن و نیتروژن هستند. این ترکیبات زمانی که در کنار هم قرار می‌گیرند باعث ایجاد بوی فاضلاب می‌شوند. جالب است بدانید که اگر در طولانی‌مدت در معرض گازهای حاصل از فاضلاب قرار بگیرید، سلامتی شما به خطر خواهد افتاد.

اگرچه میزان این گازها در فاضلاب خانگی به قدری نیست که شما را نگران کند. با این حال بوی بد دستشویی برای هیچ‌ کس خوشایند نیست. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث ایجاد بوی بد فاضلاب و ماندگاری آن در آپارتمان شوند. قبل از اینکه به معرفی راهکارهای رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان بپردازیم؛ بهتر است با این عوامل آشنا شوید.

انسداد لوله‌ها

لوله کشی در ساختمانقبل از اینکه به فکر راهی برای رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان باشید باید علت ایجاد این بو را پیدا کنید. انسداد لوله‌های فاضلاب یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایلی است که باعث ایجاد بوی بد فاضلاب در آپارتمان‌ها می‌شود. با رفع این مشکل بخش عمده‌ای از مشکلات شما برطرف خواهد شد. در صورت مشاهده هر کدام از نشانه‌های زیر بهتر است با لوله بازکنی رسالت برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب خانه‌ خود تماس بگیرید.

 • بالا زدن آب و فضولات از داخل لوله فاضلاب
 • استشمام بوی بد فاضلاب
 • مشاهده تعداد زیادی حشره موذی در دستشویی

در اغلب اوقات تجمع فضولات، افتادن دستمال‌ کاغذی و مواردی از این قبیل در قسمت شتر گلویی علت اصلی گرفتگی لوله فاضلاب است. گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی معمولاً با استفاده از تجهیزات لوله بازکنی مانند فنر برقی به راحتی برطرف می‌شود.

نشت آب

ترکیدگی لولهیکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث ایجاد بوی بد توالت شود، نشتی لوله‌ها است. تشخیص نشتی لوله همیشه آسان نیست. گاهی اوقات تا چندین ماه نیز ممکن است متوجه نشتی لوله‌ها نشوید. در چنین مواقعی کمک گرفتن از افراد ماهری که دارای تجهیزات حرفه‌ای برای تشخیص نشتی لوله هستند می‌توانند به شما در رفع بوی بد توالت کمک کند.

تهویه نامناسب

همیشه هم علت بوی بد توالت در آپارتمان به دلیل مشکلات فنی در لوله‌های فاضلاب نیست. برای مثال تهویه نامناسب مانع از خروج بوی فاضلاب شده و این بو را تشدید می‌کند. بهتر است قبل از بررسی لوله‌های فاضلاب از سالم بودن تهویه سرویس بهداشتی خانه خود مطمئن شوید. سپس در صورت سالم بودن تهویه به دنبال دلایل دیگری برای بوی فاضلاب دستشویی بگردید.

مشکلات لوله کشی

یکی از عواملی که می‌تواند دلیل اصلی بوی بد دستشویی باشد، مشکلات اساسی در سیستم لوله کشی ساختمان است. به عنوان مثال خشک بودن شتر گلویی می‌تواند در تشدید بوی فاضلاب تأثیر به سزایی داشته باشد. آب موجود در این لوله U شکل، مانع از انتشار گازهای فاضلاب شده بنابراین شما بوی فاضلاب را متوجه نخواهید شد. لوله کشی غیراستاندارد یا استفاده از لوله‌های نامناسب از دلایل خشک ماندن قسمت شتر گلویی و در نتیجه آن انتشار بوی بد فاضلاب به شمار می‌روند.

راهکارهای رفع بوی بد دستشویی

رفع بوی بد دستشوییراهکارهای زیادی برای رفع بوی بد توالت وجود دارد. انجام برخی از آن‌ها بسیار ساده است و خودتان به تنهایی می‌توانید آن‌ها را انجام دهید. در مقابل، برخی از راهکارهای رفع بوی بد دستشویی در ‌آپارتمان نیاز به دانش و مهارت دارد که می‌توانید برای استفاده از آن‌ها با لوله بازکنی تهرانپارس در تماس باشید. در ادامه به معرفی تعدادی از راهکارهای موثر در رفع بوی بد دستشویی می‌پردازیم.

تمیز کردن لوله‌های فاضلاب

یکی از ساده‌ترین کارها برای رفع بوی بد توالت، تمیز کردن لوله‌های فاضلاب است. همه کسانی که به بهداشت محیط زندگی خود اهمیت می‌دهند باید در طول هفته حداقل دو بار سرویس بهداشتی را به طور کامل با استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده به خوبی شستشو دهند.

 شستشوی مداوم سرویس بهداشتی به از بین بردن رسوبات لوله‌های فاضلاب کمک کرده و مانع از گرفتگی احتمالی لوله‌ها در آینده می‌شود. همچنین استفاده از برخی روش‌های خانگی نیز می‌تواند تا حدودی به برطرف کردن بوی فاضلاب در حمام و دستشویی کمک کند. برخی از روش‌های خانگی که ارزان و در دسترس هستند عبارت‌اند از:

 • محلول مایع شوینده و آب گرم
 • ترکیب نمک و جوش‌شیرین
 • ترکیب سرکه و جوش‌شیرین
 • محلول آبلیمو، جوش‌شیرین و نمک
 • استفاده از تلمبه دستی

جایگزینی لوازم آسیب‌دیده

بسیاری از افرادی که در آپارتمان‌های قدیمی زندگی می‌کنند با مشکل بوی بد توالت غریبه نیستند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید؛ بهتر است به جای استفاده از روش‌های مختلف به فکر تعمیر اساسی سیستم لوله کشی فاضلاب خانه خود باشید. تعمیرات و جایگزینی لوازم آسیب‌دیده ممکن است هزینه هنگفتی برای شما داشته باشد؛ اما در نهایت شما را از مخارجی که باید در آینده بابت رفع موقتی بوی سرویس بهداشتی بپردازید نجات می‌دهد.

استفاده از مواد شیمیایی

برخی از روش‌های رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان‌ها موقتی هستند. برای مثال استفاده از خوشبوکننده‌ها به طور موقت ممکن است مشکل بوی بد فاضلاب را برطرف کند؛ اما راه‌حلی دائمی محسوب نمی‌شود. استفاده از مواد شیمیایی خاص مانند محلول‌های لوله بازکنی نیز در برخی موارد به مشکل رفع بوی بد توالت کمک خواهد کرد.

 البته در صورت اینکه دلیل اصلی بوی فاضلاب، گرفتگی لوله‌های فاضلاب باشد. با این حال استفاده از این محلول‌های لوله بازکنی ضرری ندارد. شما می‌توانید این محلول‌ها را از بیشتر فروشگاه‌ها تهیه کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که استفاده نادرست و یا استفاده بیش از حد از محلول‌های لوله بازکنی ممکن است باعث آسیب دیدن لوله‌های فاضلاب شود؛ پس قبل از استفاده، دستورالعمل درج شده روی آن‌ها را مطالعه کنید.

پیشگیری از بوی بد دستشویی در آپارتمان

پیشگیری از بوی بد توالت در آپارتمانشاید برای شما هم این سؤال به وجود آمده باشد که آیا راهی برای پیشگیری از بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی وجود دارد یا نه؟ روش‌های زیر می‌تواند به شما در پیشگیری از ایجاد بوی بد فاضلاب کمک کند. با این حال استفاده از این روش‌ها به هیچ وجه راهکاری تضمینی برای پیشگیری از ایجاد بوی فاضلاب در سرویس بهداشتی نخواهد بود.

نظافت دوره‌ای

بسیاری از خانم‌ها نسبت به نظافت سرویس بهداشتی منزل خود حساس هستند و حتماً به صورت روزانه یا هفتگی سرویس بهداشتی خانه خود را تمیز می‌کنند. با این حال ما به شما توصیه می‌کنیم که برای نظافت سرویس بهداشتی از شوینده‌های مناسب و باکیفیت استفاده کنید. استفاده از این محصولات بهداشتی می‌تواند خیال شما را بابت نظافت کامل سرویس بهداشتی و لوله‌های فاضلاب راحت کند و مانع از گرفتگی لوله‌های فاضلاب شود.

استفاده از محصولات ضد بو

انواع مختلفی از بوگیرهای توالت، خوشبوکننده‌ها و دستگاه‌های تهویه هوا در بازار وجود دارند که برای سرویس‌های بهداشتی مناسب‌اند و می‌توانند راهکار خوبی برای پیشگیری از ایجاد بوی فاضلاب باشند. شما با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید از محصولات ضد بو ایرانی و خارجی برای رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان خود استفاده کنید.

تهویه مناسب

یکی از عواملی که نقش بسیار چشم‌گیری در پیشگیری از ایجاد بوی فاضلاب در سرویس‌های بهداشتی خانه‌ها به خصوص آپارتمان‌ها دارد، استفاده از تهویه مناسب است. اگر تهویه سرویس بهداشتی خانه‌ها شما نامناسب باشد؛ از هر روش دیگری برای پیشگیری از بوی فاضلاب استفاده کنید باز هم ناموفق خواهید بود.

لوله بازکنی فوری؛ رفع بوی بد فاضلاب خانه شما

مجموعه لوله بازکنی فوری با در اختیار داشتن کادری مجرب و آموزش دیده و استفاده از بهترین تجهیزات لوله بازکنی می‌تواند مشکل بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی خانه یا دفتر کارتان را برطرف کند. اگر هیچ کدام از راهکارهایی که در این مطلب درباره آن‌ها صحبت کردیم برای شما کارساز نبود و نتوانستید خودتان راهی برای رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان پیدا کنید؛ کافیست با ما تماس بگیرید. لوله بازکنی مجیدیه و سایر مناطق تهران بزرگ، خدمات زیر را به پایتخت‌نشینان ارائه می‌دهد.

 • رفع بوی بد فاضلاب
 • رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب
 • تخلیه چاه
 • تعمیر و نصب توالت فرنگی
 • حفر چاه

شما می‌توانید برای دریافت هر کدام از این خدمات به صورت بیست و چهار ساعته با ما در ارتباط باشید. تیم ما تلاش می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رفع مشکل شما در محل حضور پیدا کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *